Pięć setów bez happy endu dla KKS-u Kozienice

poniedziałek, 30 października 2023 08:15 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Enea KKS Kozienice
Kamil Zapora

W ostatnią sobotę na własnym parkiecie siatkarze drugoligowej drużyny Enea KKS Kozienice zmierzyli się z zespołem POLCANEX Kobyłka. Podopieczni Marka Grzelczaka i Michała Kality przegrywali już 0:2, ale doprowadzili do tie-breaka. Ten niestety padł łupem gości.

Sobotnie spotkanie KKS rozpoczął w tym samym składzie, co ostatni pojedynek z Ostrołęką, czyli Wojciech Ranecki na rozegraniu, Jakub Baranowski i Michał Koryciński na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Michał Trąbka na środku, Antoni Sokołowski w ataku oraz Robert Głogowski jako libero.

Brak skuteczności w ataku i kiepska zagrywka w końcówce seta sprawiły, że gospodarze przegrali pierwszą część spotkania 26:28. Przegrana pierwsza partia odbiła się na kozieniczanach i znów byliśmy świadkami znanego scenariusza. KKS dał się zdominować rywalom, którzy wygrywali do 22.

Zupełnie inny KKS zobaczyliśmy w trzeciej odsłonie. Zespół z Kozienic wyszedł na parkiet podrażniony i zupełnie odmieniony. Zdecydowanie lepiej graliśmy w każdym elemencie. Celne ataki, skuteczne bloki, bardzo dobra asekuracja sprawiły, że KKS wygrał do 10 i był dalej w grze. Czwarty set również padł łupem kozieniczan, którzy wygrali go do 19, po asie serwisowym Bartka Korycińskiego.

Wydawało się, że nic nie zatrzyma już rozpędzonego KKS-u. Przy stanie 10:10. W końcówce tie-breaka znów kluczowa okazała się zagrywka, a świetne piłki posyłał Bujniak, znacznie przyczyniając się do zwycięstwa Kobyłki do 12, a tym samym w całym meczu.

W pozostałych meczach Lechia II sensacyjnie pokonała w pięciu setach Spartę Grodzisk Mazowiecki. Tie-breaka grano również w stolicy, gdzie Metro wygrało z Neckiem. Z kolei w czterech setach zakończyło się starcie Spały II z Ostrołęką, Woli z Camperem i Trójki z KS Błonie. Wszędzie tam wygrali gospodarze.

Po 5 kolejkach nasz zespół ma 10 punktów i zajmuje 5. miejsce w tabeli. Taki sam dorobek ma Necko, ale jeden mecz rozegrany mniej. W czubie tabeli Metro i Sparta z 13 oczkami, podium domyka Wola (12 pkt). Swój kolejny mecz KKS rozegra na wyjeździe. W sobotę, 4 listopada, zmierzymy się z ekipą KS Błonie. Następne domowe spotkanie 11 listopada, a naszym przeciwnikiem będzie Camper Wyszków. Już dziś zapraszamy.

Enea KKS Kozienice – POLCANEX Kobyłka 2:3 (26:28, 22:25, 25:10, 25:19, 12:15)

KKS: Trąbka, M. Koryciński, B. Koryciński, Sokołowski, Ranecki, Baranowski, Głogowski (libero) oraz Kałasz, A. Ostrowski, Bartnik, Jeziorowski

Kobyłka: Bujniak, Rydzeuski, Wojtasiak, Stryjewski, Gromlewski, Stryjewski, Wujkowski (libero)