KKS Kozienice z Ostrołęki przywozi trzy punkty

poniedziałek, 23 października 2023 09:54 / Autor: Kamil Zapora
źródło: KKS Kozienice
Kamil Zapora

Siatkarze Enei KKS-u Kozienice wygrali wyjazdowe spotkanie z KS SPS Volley Ostrołęka w czterech seta. Przez większość meczu zawodnicy Marka Grzelczaka i Michała Kality dominowali na parkiecie, ale nie obyło się bez wpadki w trzeciej odsłonie.

Sobotnie spotkanie KKS rozpoczął w tym samym składzie, co ostatni pojedynek ze Spartą, czyli Wojciech Ranecki na rozegraniu, Jakub Baranowski i Michał Koryciński na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Michał Trąbka na środku, Antoni Sokołowski w ataku oraz Robert Głogowski jako libero.

Pierwszego seta KKS skończył z wyraźną przewagą do 15. Jednak w drugim nie było już tak łatwo. Przy stanie 18:20 Marek Grzelczak poprosił o czas. Szykowała się emocjonująca końcówka, zwłaszcza że przy zagrywce Krajewskiego SPS doszedł do stanu 21:21. Kluczowa okazała się tu wymiana przy stanie 23:23, gdzie po kilku dobrych obronach, świetnym atakiem przebił blok Antoni Sokołowski. Kropkę nad i postawił Kuba Baranowski asem serwisowym, zamykając seta do 23.

Dobra końcówka drugiego seta sprawiła, że siatkarze z Ostrołęki złapali rytm i wyraźnie nakręcili się. Poprawili się praktycznie w każdym elemencie, na trzecią odsłonę wyszli bardzo zmotywowani. Po dobrych blokach prowadzili 6:2 i Marek Grzelczak prosił o czas. Niestety, gra kozieniczan kompletnie się posypała i nie potrafili zatrzymać rozpędzonych gospodarzy. Przy 10:3 Marek Grzelczak wziął drugi czas. Niestety, nic się nie poprawiało, więc na parkiecie pojawili się zmiennicy. Gra KKS-u wyglądała dramatycznie, a gospodarze uciekli do stanu 16:3 (!). Kompletnie bezbronni kozieniczanie przegrali tego seta do 10.

Podrażnieni klęską z poprzedniej partii, kozieniczanie bardzo mocno weszli w czwartego seta i szybko objęli trzypunktowe prowadzenie (0:3). Przydało się, bo w kolejnych akcjach gra toczyła się punkt za punkt. KKS, po dobrych atakach Daniela Ostrowskiego i Kuby Baranowskiego, urwał się na kolejne dwa oczka i przy 5:10 trener Ostrołęki brał drugi czas. Po wznowieniu to gospodarze lepiej wyglądali i zrobiło się 8:10, a za chwilę 10:11. Gra zaczęła się od nowa. Druga połowa tej partii należała jednak do kozieniczan, którzy znów złapali bardzo dobry rytm i błyszczeli skutecznością w ataku. Na dodatek gospodarze popełniali więcej błędów, łącznie z ostatnią akcją w meczu, kiedy to zepsuli zagrywkę. Seta wygraliśmy do 20, a cały mecz 3:1.

Pozostałe sobotnie mecze zakończyły się w trzech setach. Kobyłka pokonała Trójkę, Metro – Campera, a Necko Augustów – Lechię II. Kolejny mecz zagramy u siebie. Już za tydzień, 28 października, w hali KCRiS przy ul. Głowaczowskiej KKS podejmie zespół POLCANEX Kobyłka. Początek o godz. 18.00.

Energii siatkarzom KKS-u dodają Enea i Gmina Kozienice.

KS SPS Volley Ostrołęka – Enea KKS Kozienice 1:3 (15:25, 23:25, 25:10, 20:25)

KKS: Ranecki, Baranowski, M. Koryciński, B. Koryciński, Trąbka, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz D. Ostrowski, Kałasz, Kiernoz, A. Ostrowski, Bartnik

Ostrołęka: Rejmer, Kubeł, Brzostek, Jankuniec, Krajewski, Majkowski, Nurczyński oraz Zalewski, Zdrojewski, Makar, Kwiatkowski