KKS Kozienice uległ Sparcie przed własną publicznością

poniedziałek, 16 października 2023 12:15 / Autor: Kamil Zapora
źródło: Enea KKS Kozienice
Kamil Zapora

W sobotę podczas pierwszego meczu na własnym parkiecie w tym sezonie Enea KKS Kozienice w trzech setach uległ Sparcie Grodzisk Mazowiecki.

W wyjściowym składzie KKS-u znaleźli się: Wojciech Ranecki na rozegraniu, Jakub Baranowski i Michał Koryciński na przyjęciu, Bartłomiej Koryciński i Michał Trąbka na środku, Antoni Sokołowski w ataku oraz Robert Głogowski jako libero.

Pierwszy set przyniósł kibicom zdecydowanie najwięcej emocji. Przez większość partii walka toczyła się punkt za punkt, a spotkanie przebiegało na wysokim poziomie. Jednak przegrana pierwsza partia zdecydowanie podcięła skrzydła zawodnikom z Kozienic.

Drugiego seta KKS rozpoczął fatalnie, a z każdą kolejną akcją siatkarze popełniali zbyt dużo błędów, w tym tych kompletnie niewymuszonych. Podobnie wyglądał trzeci i ostatni set. O niespodziance tego wieczoru nie było mowy.

W pozostałych meczach tej kolejki Spała II pokonała 3:0 Lechię II; takim samym wynikiem zakończyło się spotkanie Trójki z Ostrołęka. W Warszawie MOS pokonał 3:1 Kobyłkę, a Metro 3:2 KS Błonie. Mecz Augustowa z Camperem zostanie rozegrany w niedzielę.

Kolejne spotkanie siatkarze KKS-u zagrają na wyjeździe. 21 października zmierzą się z KS SPS Volley Ostrołęka. Następny domowy mecz 28 października, kiedy to do hali przy ul. Głowaczowskiej zawita Polcanex Kobyłka.

Enea KKS Kozienice – UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki 0:3 (22:25, 19:25, 15:25)

KKS: Ranecki, Baranowski, M. Koryciński, B. Koryciński, Trąbka, Sokołowski, Głogowski (libero) oraz A. Ostrowski, Kiernoz, Kałasz, Bartnik

Sparta: Maluchnik, Ostaszyk, Stępień, Czado, Kaczorowski, Lewoc, Bonisławski (libero)