Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska

Wiadomości z Radomia

Zmiany na linii 23

16 październik 2019

Uwaga pasażaerowie komunikacji miejskiej - w czwartek i piątek między 8.00 a 23.00 autobusy linii nr 23 dojadą tylko do pętli na Malczewie. Zmiany te nie zostaną uwzględnione w rozkładzie.

Jubileusz 100-lecia istnienia świętuje Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego w Radomiu. Główne uroczystości odbędą się w najbliższy piątek i sobotę, 18 i 19 października. W ramach obchodów zaplanowano okolicznościowe wystawy, odsłonięcie pamiątkowego muralu oraz tablicy. W programie także Msza św. w Katedrze, a w radomskim teatrze gala jubileuszowa, spektakl oraz spotkanie absolwentów. Z racji na jubileusz wydana została także okolicznościowa monografia placowki.

Nagrodzono uczestników Radomskiej Olimpiady Młodzieży w roku szkolnym 2018/2019. Uroczystość odbyła się w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 15 w Radomiu.

Jeszcze w październiku radomski magistrat podpisze umowę na dokończenie budowy Radomskiego Centrum Sportu. Przypomnijmy, Krajowa Izba Odwoławcza utrzymała w mocy rozstrzygnięcie przetargu odnośnie inwestycji przy Struga.

Radomskie Centrum Onkologii zorganizowało widowisko słowno-muzyczne dla pacjentów z okazji Dnia Papieskiego. Wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół Agrotechnicznych w Radomiu, którzy recytowali wiersze Karola Wojtyły oraz śpiewali pieśni papieskie.

Czterech taksówkarzy bez uprawnień zatrzymali w Radomiu inspektorzy mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego.

Uwaga! Oszuści

16 październik 2019

Uważaj na maile - nie są od ZUS!

Sąd Okręgowy w Radomiu utrzymał w mocy lipcowy wyrok ws. Kamila M.. Mężczyzna w styczniu - dwa dni po ataku na prezydenta Gdańska groził w internecie prezydentowi Radomia. 

Przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Radomiu wezmą udział w jutrzejszym pogrzebie byłego ministra środowiska Jana Szyszki. - Mieliśmy wsparcie w jego wiedzy, w jego odwadze i jego pomysłach - mówi Marek Szary - wicedyrektor Lasów Państwowych w Radomiu. 

Ponad 70 procent chorób wywołują bakterie przenoszone przez ręce. W Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu w związku obchodzonym 15 października Światowym Dniem Mycia Rąk, odbyła się akcja edukacyjna dla najmłodszych pacjentów. Z lekcji mycia rąk skorzystali również dorośli.

Jaki będzie Radom za 10 lat?

15 październik 2019

Jaka strategia dalszego rozwoju Radomia? - Zdecydują mieszkańcy. W piątek rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące wprowadzenia dokumentu „Radom 2030 – Strategia dalszego rozwoju”. Opinie i propozycje radomian będą zbierane do 15 grudnia.

Samobadanie ratuje życie!

15 październik 2019

"Samobadanie piersi, czyli kobieta na straży swojego zdrowia" – akcja pod tym hasłem odbyła się wczoraj w Radomiu. Zainteresowanie było bardzo duże. A z kobietami spotkały się specjalistki, które uczyły samobadania piersi i przekonywały, jak ważna jest profilaktyka.

  W najbliższą sobotę w szpitalu na radomskim Józefowie będzie można skorzystać z bezpłatnej mammografii.

Poszukiwani wolontariusze!

15 październik 2019

Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

Nowi terytorialsi

15 październik 2019

Ponad 80 osób zostało wcielonych do terytorialnej służby wojskowej w 6 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. 

Zmarł profesor Tadeusz Dyr

15 październik 2019

14 października zmarł profesor Tadeusz Dyr, kierownik Katedry Ekonomii UTH w Radomiu

Strona 1 z 1012

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY