Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: św. Jadwiga Śląska

Diecezja Radomska

Muzyką chwalą Pana

16 październik 2019

Muzyka liturgiczna to nie tylko oprawa mszy, to jej integralna część, w której artyści muzyką modlą się do Boga. Sztuki tej uczyli się uczestnicy warsztatów muzyki liturgicznej w Pionkach podczas Dni Kultury Chrześcijańskiej.

Przyjdź 20 października na musical pt: Życie Maryi

Mija 41. lat od wyboru kardynała Wojtyły na Stolicę Piotrową. 

Msza św. w intencji kanonizacji błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki w 35. rocznicę jego śmierci, będzie celebrowana 20 października w kościele św. Stanisława w Radomiu. Po liturgii odbędzie się okolicznościowy koncert. W diecezji radomskiej coraz więcej parafii posiada relikwie ks. Popiełuszki. Kultywowana jest również pamięć o kapelanie Solidarności.

W najbliższy piątek, 18 października poznany laureata tegorocznej nagrody Viventi Caritate, czyli Żyjącemu Miłością. Tego dnia będzie również obchodzona rocznica tragicznej śmierci biskupa Jana Chrapka. Uroczystość odbędzie się katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny. Mszy świętej będzie przewodniczył biskup radomski Henryk Tomasik.

Fundacja Młodzi Radom po raz kolejny zaprasza do wspólnego odegrania "Barki na sto gitar". W środę na Placu Jagiellońskim miłośnicy gitary uczczą w ten nietypowy sposób 41. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża.

Ks. Miegoń wraca do Iłży

14 październik 2019

W tym roku minęło 20 lat od beatyfikacji 108 polskich męczenników z czasów II wojny światowej. Wśród nich jest ks. kmdr ppor. Władysław Miegoń, niegdyś wikariusz w Iłży. Pasjonaci historii postanowili przywrócić pamięć o niezwykłym kapłanie. Jutro w Iłży odbędą się uroczystości, związane z 77. rocznicą śmierci ks. Miegonia.

- Nie można wykluczyć Chrystusa z historii Polski - powiedział biskup Piotr Turzyński, który przewodniczył mszy świętej w katedrze Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu. Liturgia była celebrowana z okazji Dnia Papieskiego i zakończenia Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. W programie był również koncert "Totus Tuus Sum Maria" pod dyrekcją Huberta Kowalskiego.

Tyle prawdy o nas samych

13 październik 2019

Trwa Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Kremówki na Borkach

13 październik 2019

Nie tylko w Opocznie są rozprowadzane kremówki z okazji Dnia Papieskiego, ale i w Radomiu.

Od kilkunastu lat w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Opocznie Dzień Papieski obchodzony jest właśnie w ten sposób. Wierni częstują się kremówkami.

Bp Piotr Turzyński został laureatem Gali Skrzydła 2019 w Szydłowcu.

Dzisiaj Dzień Papieski

13 październik 2019

Przed kościołami zbierane są datki na program stypendialny Fundacji "Dzieło Nowego Tysiąclecia", która nazywana jest żywym pomnikiem Jana Pawła II.

Uwielbienie w piosence

12 październik 2019

Zespół Play&Pray wystąpił w ramach Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej

- Dzisiaj pochylamy się nad kolejnym etapem synodu i chcemy prosić Boga, by pogłębiła się nasza odpowiedzialność za Kościół – mówił biskup Henryk Tomasik w czasie mszy świętej w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. 12 października odbyła się sesja plenarna drugiego synodu diecezji radomskiej. W trakcie spotkania omówiono i przegłosowano dokumenty synodalne.

Radom jest kolejnym miastem w Polsce, gdzie trwa modlitwa o pokój. W kościele księży filipinów będzie odbywała się adoracja Najświętszego Sakramentu wystawionego w monstrancji z ołtarza w Medjugorie. Wierni będą się modlić przez dwa najbliższe tygodnie w kościele Matki Bożej Królowej Świata.

Strona 1 z 312

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY