Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski
Dziś jest: Piątek, 03 maja 2024

Śląska porażka Radomiaka

środa, 22 sierpnia 2018 18:53 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka przegrali z Rozwojem Katowice 0:1.

Już na początku meczu blisko strzelenia gola byli piłkarze Radomiaka. W 4. minucie z dystansu strzelał Szuprytowski, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie miał jednak Rozwój Katowice. Po strzale NIedojada piłka zmierzała do pustej bramki, ale z linii wybił ją Michał Grudniewski. W 41. minucie z dystansu strzelał Leandro, ale dobrze ustawiony był Golik.

Drugą połowę lepiej zaczęli gospodarze. Rozwój stwarzał sobie sytuacje, ale katowiczanie nie potrafili ich wykorzystać. W 54. minucie z rzutu wolnego strzelał Płonka, piłka trafiła w poprzeczkę, a dobitkę obronił Haluch. Rozwój nie wykorzystał także dwóch kolejnych „stuprocentowych” sytuacji. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 77. minucie po udanej kontrze. Gola strzelił Łączek. Po tej bramce Rozwój ustawił się defensywnie,  a Radomiak rzucił do odrabiania strat. W 89. minucie strzelał Mikita, ale dobrą interwencją popisał się Golik. Wynik nie zmienił się i Radomiak przegrał 0:1.

Rozwój Katowice – Radomiak Radom 1:0 (0:0)

Gol: Łączek ‘77