Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

Radomiak wygrywa i umacnia się w czołówce

poniedziałek, 31 października 2016 06:45 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak Radom pokonał Gryf Wejherowo 3:0 i umocnił się w czołówce. "Zieloni" zajmują 3. miejsce w tabeli II ligi.

Mecz dobrze rozpoczął się dla piłkarzy Radomiaka. Goście głównie się bronili, co poskutkowało utratą bramki. W 17. minucie z rzutu wolnego gola na 1:0 strzelił Bartosz Sulkowski. Po tej bramce goście nieco się otworzyli, ale stroną przeważającą był nadal Radomiak. W 41. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Adrian Bednarski z Gryfa. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 48. minucie sam na sam z bramkarzem wyszedł Chwastek, ale z pojedynku zwycięsko wyszedł Adrian Szady. Do wyrównania powinno dojść w 55. minucie. Szczęście jednak uśmiechnęło się do "Zielonych", bo z czterech metrów do pustej bramki nie trafił Ciechański. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się trzy minuty później. Na 2:0 podwyższył Maciej Świdzikowski. Od tej chwili radomianie kontrolowali przebieg spotkania. Efektem tego była bramka na 3:0. W 76. minucie ponownie trafił Maciej Świdzikowski. Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Radomiak pokonał Gryfa Wejherowo 3:0.

Po 15. kolejkach Radomiak zajmuje 3. miejsce w tabeli II ligi. "Zieloni" zgromadzili 28 punktów i mają 5 "oczek" przewagi nad czwartą Siarką Tarnobrzeg. Kolejny mecz już w najbliższą sobotę (5 października) o 13:30. Radomiak zagra na wyjeździe z Legionovią Legionowo.

RADOMIAK RADOM - GRYF WEJHEROWO 3:0 (1:0)

Bramki: Sulkowski (17.), Świdzikowski (58., 77.)

Radomiak: Szady - Spychała, Grudniewski, Świdzikowski, Sulkowski, Kościelny, Bemba, Brągiel, Stąporski (58. Stanisławski), Kwiek (58. Filipowicz), Leandro

Gryf: Ferra - Bednarski, Brzuzy, Chwastek (90. Goerke), Ciechański, Klimczak, Kołc (65. Wicon), Marczak (85. Czychowski), Mońka, Nadolski, Tomczak