Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

Grad bramek w meczu Radomiaka

sobota, 15 października 2016 20:55 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak pokonał Wartę Poznań 3:2 w meczu 13. kolejki II ligi. Dzięki zwycięstwu „Zieloni” awansowali na trzecie miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się dobrze dla Radomiaka. Już w 3. minucie sędzia podyktował rzut karny, który pewnie wykorzystał Rossi Pereira Leandro. W 13. minucie Brazylijczyk znów dał o sobie znać. W polu karnym ograł rywala i lewą nogą wspaniale strzelił pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Tomasza Laskowskiego. W 27. minucie sędzia podyktował rzut karny, ale tym razem dla Warty Poznań. Ręką w polu karnym zagrał Marcin Gawron. „Jedenastkę” wykorzystał Łukasz Białożyt. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie piłkarze Radomiaka od razu chcieli strzelić kolejnego gola. W 47. minucie z 8 metrów spudłował Dariusz Brągiel. W 59. minucie sędzia podyktował kolejny rzut karny po faulu na Mateuszu Stąporskim. Leandro pewnie wykorzystał "jedenastkę" i zdobył trzecią bramkę w tym meczu. Rywale odpowiedzieli w 70. minucie. Obrońcy Radomiaka zostawili niepilnowanego Gracjana Goździka, który z 16 metrów nie miał problemów z pokonaniem Piotra Banasiaka. Trzy minuty później Warta Poznań mogła doprowadzić do remisu. Chromiński wyszedł sam na sam z bramkarzem Radomiaka, ale jego techniczny strzał przeleciał nad poprzeczką. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Radomiak pokonał Wartę Poznań 3:2.

Po tym meczu Radomiak awansował na 3. miejsce w tabeli II ligi. „Zieloni”w 13 meczach zgromadzili 22 punkty. Kolejny mecz Radomiak rozegra 22 października o 15:00 w Bełchatowie. Rywalem będzie miejscowy GKS.

RADOMIAK RADOM - WARTA POZNAŃ 3:2 (2:1)