Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Królowa Polski
Dziś jest: Piątek, 03 maja 2024

Dwa medale paraolimpijczyka z Kowali

wtorek, 17 maj 2016 12:21 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Rafał Lis - mieszkaniec gminy Kowala zdobył złoty i brązowy medal podczas Międzynarodowych Mistrzostw Słowenii w tenisie stołowym.

Mistrzostwa były pierwszym etapem przygotowań do Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

W Międzynarodowych Mistrzostwach Słowenii w tenisie stołowym Rafał w 4 klasie startowej zdobył brązowy medal w turnieju indywidualnym, a w turnieju drużynowym wraz z Krzysztofem Żyłką wywalczył złoto.

Przed zawodnikiem zgrupowanie kadry oraz turniej w Chinach - okres przygotowania do wrześniowych Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro.

Paraolimpijczyk był już gościem Radia Plus Radom, a efekty rozmowy znaleźć można tutaj.