Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Wydarzenia

40 lat kapłaństwa dziekana kozienickiego ks. Władysława Sarwy

niedziela, 15 maj 2022 14:40 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Dziekan dekanatu kozienickiego, proboszcz parafii św. Rodziny w Kozienicach ksiądz kanonik Władysław Sarwa obchodzi w tym roku 40-lecie kapłaństwa. W dzisiejszej mszy świętej w kościele św. Rodziny w Kozienicach uczestniczyło wielu kapłanów z innych parafii, którzy towarzyszyli ks. Sarwie w jego kapłańskiej posłudze. Nie zabrakło życzeń, podziękowań i wielu dobrych słów pod adresem jubilata ze strony zaproszonych gości.

Homilię w czasie mszy świętej o godzinie 12:00 w kościele św. Rodziny w Kozienicach wygłosił ks. infułat Stanisław Pindera, który był proboszczem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach - pierwszej parafii ks. kan. Władysława Sarwy. - Bardzo piękny i błogosławiony to dzień, w którym księdzu jubilatowi możemy wyrazić wdzięczność za dzieło jego czterdziestoletniego żywota kapłańskiego - powiedział ks. infułat:

- Wyrażam wdzięczność przede wszystkim Panu Bogu za łaskę chrztu i dar kapłaństwa, Matce Bożej za opiekę, a św. Józefowi za jego wstawiennictwo. Wyrażam też moją wdzięczność Kościołowi, do którego należę i który kocham, za to że dziś mogę cieszyć się tym jubileuszem - powiedział dzisiejszy jubilat:

Spytaliśmy parafian, którym od 22 lat przewodzi ks. Sarwa, czego życzą i za co dziękują swojemu proboszczowi:

Ks. Władysław Sarwa urodził w Krzczonowie. Wychował się z czterema braćmi, a jeden z nich - dziewięć lat młodszy Jan również został księdzem. W latach 1975-82 ks. Władysław podjął studia w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu. Na lata 1975-77 jako kleryk został wcielony do Ludowego Wojska Polskiego. Został przydzielony do wojskowej jednostki kleryckiej w Brzegu nad Odrą. Nie był to łatwy czas, lecz pewną rekompensatą za ten trud była nominacja oficerska dla ks. Sarwy na stopień podporucznika Wojska Polskiego w listopadzie 2018 roku podpisana przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Święcenia kapłańskie otrzymał od biskupa Edwarda Materskiego w katedrze Sandomierskiej 22 maja 1982 roku. Ks. Władysław swoją posługę kapłańską pełnił w parafiach: Nieznamirowice, Odrowążek oraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach. W 1991 roku został proboszczem parafii w Miedzierzy, a od listopada 1999 roku pełni funkcję proboszcza parafii św. Rodziny w Kozienicach.