Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

DIECEZJA RADOMSKA

Ks. Czapla: Jestem pewien, że Rosja się opamięta i nawróci!

czwartek, 12 maj 2022 13:56 / Autor: Radosław Mizera
foto: Sekretariat Fatimski
Radosław Mizera

- Maryja przychodzi z prośbą o wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu za grzechy i zniewagi. Jeżeli to się stanie, świat zostanie uratowany – powiedział ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na zakopiańskich Krzeptówkach, który był gościem Radia Plus Radom. 13 maja będziemy obchodzić 105. rocznicę Objawień Maryi w Fatimie.

Jak odczytać objawienia Matki Bożej Fatimskiej wobec wojny na wschodzie? Co możemy zrobić, by zbudować pokój? - to tylko niektóre pytania, na jakie odpowiadał ks. Krzysztof Czapla.

- Nie potępiajmy, ale wynagradzajmy za wszelkie zło. Jestem pewien, że Rosja się opamięta i nawróci. Skąd ta pewność? To zostało powiedziane w Fatimie! To słowa Matki Bożej! - mówił ks. Czapla.

Pallotyn zwrócił uwagę, że dzień 13 każdego miesiąca nie wypełnia orędzia fatimskiego, lecz jest tylko piękną tradycją. Mówił, że dla nas wyzwaniem jest udział w nabożeństwie pierwszych sobót miesiąca, a więc nabożeństwach wynagradzających Niepokalanemu Sercu za grzechy.

Ks. Czapla mówił również, że Bóg nie chce potępienia Rosji. - Jeśli z niej wyszły błędy, które wymordowały w przeszłości 150 mln ludzi, jeżeli dziś widzimy to potworne barbarzyństwo, to Bóg myśli o Rosji, by ją uratować. Jest to trudność, kiedy widzimy obrazy wojny w Ukrainie, spalone domy i zamordowanych ludzi. Widzimy również, przez kogo to się stało. Ale Fatima mocno pokazuje, aby nie upatrywać zła w konkretnym człowieku. Drogą ratunku jest wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu za grzechy i zniewagi – mówił dyrektor Sekretariatu Fatimskiego na zakopiańskich Krzeptówkach.

Ks. Czapla przypomniał słowa orędzia fatimskiego, że „jeżeli ludzie me życzenia spełnią, Rosja nawróci się i zapanuje pokój. Jeżeli nie, Rosja rozszerzy swoje błędne nauki po świecie, wywołując wojny i prześladowania Kościoła. Sprawiedliwi będą męczeni, Ojciec Święty będzie bardzo cierpieć, wiele narodów zostanie zniszczonych, na koniec zatriumfuje moje Niepokalane Serce. Ojciec Święty poświęci mi Rosję, która się nawróci, a dla świata nastanie okres pokoju”.

- Bóg chce, abyśmy zobaczyli to orędzie Fatimy w zupełnie innej perspektywie. Nie potępienia czy sprawiedliwości Bożej - powiedział ks. Krzysztof Czapla, z którym rozmawiał Radosław Mizera: