Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Gorąca rywalizacja podczas 12. Enea Kozienice Triathlonu

niedziela, 20 sierpnia 2023 21:14 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

To były dosłownie gorące zawody. Na uczestników 12. edycji Enea Kozienice Triathlon czekały wysokie temperatury i słońce, ale też gwałtowna ulewa. To było dodatkowe wyzwanie jakiemu musieli sprostać śmiałkowie dzisiaj w Kozienicach.

W niedzielę 20 sierpnia Kozienice ponownie stały się areną dla próbujących pobić potrójne wyzwanie, czyli pływanie, jazda na rowerze i bieg. Baza imprezy, start i meta tradycyjnie znajdowały się na terenie ośrodka Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu nad Jeziorem Kozienickim. Wśród 300 zawodników, którzy próbowali swoich sił znalazł się m.in. Marcin Zmitrowicz – dyrektor KCRiS-u. Mógł on zatem ocenić organizację imprezy od strony uczestników:

Idea jaka od samego początku przyświeca organizatorom to promocja aktywności fizycznej. Frekwencja w czasie triathlonu w Kozienicach pokazuje, że cel ten został osiągnięty – zauważa Dorota Stępień – wiceburmistrz gminy Kozienice:

Żeby udział w triathlonie nie odstraszał, a wręcz przeciwnie – przyciągał - przygotowano trasy na trzech dystansach. Na najmłodszych uczestników w wieku 10-13 lat czekał Aquatlon (150m pływania i 1000 m biegu). Zawodnicy 14-letni i starsi mogli wystartować w Super Sprincie (375 m pływania, 10,5 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu). Tutaj najlepsze wyniki wśród kobiet uzyskały: