Patron dnia: św. Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy
Dziś jest: Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Energia Kozienice wygrała ważne spotkanie

poniedziałek, 17 kwietnia 2023 11:22 / Autor: Kamil Zapora
ilustracja
Kamil Zapora

1:2 zakończył się sobotni mecz w Falęcicach pomiędzy Eneą Energią Kozienice, a LKS Promna. Bramki dla kozieniczan zdobyli: Kołodziejczyk i Książek.

W 20. kolejce Decathlon 5 ligi zmierzyli się piłkarze z Kozienic i Promnej. Obie drużyny są w grupie pościgowej za prowadzącą dwójką: Drogowcem Jedlińsk i Józefovią Józefów, a więc stawka sobotniego meczu była wysoka dla obu zespołów.

W 25 minucie po bramce Eugeniusza Kołodziejczyka Energia wyszła na prowadzenie. Wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, jednak niedługo po powrocie na boisko gola strzela Kajetan Szymański i mamy remis. W 80 minucie po asyście Piotra Czerwińskiego bramkę do siatki posyła Barłomiej Książek.

Aktualnie Enea Energia Kozienice i LKS Promna sąsiadują ze sobą w tabeli zajmując odpowiednio 4 i 5 miejsce. Kozieniczanie przed końcem sezonu zagrają jeszcze dziesięć spotkań. W najbliższą sobotę 22 kwietnia podejmą u siebie Żyrardowiankę Żyrardów, która z 10 punktami i dwoma zwycięstwami zajmuje przedostatnie 14 miejsce w tabeli.