Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Radomiak przegrał kolejny mecz kontrolny na obozie w Turcji

czwartek, 19 stycznia 2023 14:01 / Autor: Magdalena Król
Magdalena Król

Radomiak Radom w pierwszym dzisiaj meczu kontrolnym, który został rozegrany na obozie w Turcji, piłkarze Radomiaka przegrali 1:2 z TSV Alemannia Aachen 1900 z Niemiec. Bramkę dla Zielonych zdobył Dominik Sokół.

W pierwszej połowie kilka pewnych interwencji zanotował Albert Posiadała, ale również radomianie byli nieskuteczni pod bramką rywali. W 27. minucie to jednak niemiecka drużyna wyszła na prowadzenie, gdy Dino Bajric pokonał naszego bramkarza. Dziesięć minut później Dominik Sokół wyrównał, strzelając ładnego gola z 20. metrów.

W drugiej części gry Radomiak próbował zaskoczyć rywala akcjami oskrzydlającymi, jednak to Elsamed Ramaj pokonał Alberta Posiadałę w 59. minucie spotkania. Alemannia Aachen przeprowadziła ładną akcję i ponownie objęła prowadzenie. Zieloni do końca meczu chcieli odpowiedzieć, kilka indywidualnych akcji przeprowadził Daniel Pik, ale zabrakło skuteczności i to rywale z Niemiec cieszyli się z końcowego triumfu.

Warto zaznaczyć, że w pojedynku tym zagrało kilku wychowanków Akademii Radomiaka, tj. Kacper Wiatrak, Jakub Nowakowski, Jakub Snopczyński, Miłosz Żurawski oraz Mikołaj Molendowski. Gratulujemy i życzymy kolejnych występów w pierwszej drużynie Zielonych!

O godz. 15:00 czasu polskiego Radomiak zmierzy się z Neftchi Fargona z Uzbekistanu.