Patron dnia: św. Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy
Dziś jest: Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Radomiak przegrał z Cracovią

piątek, 30 września 2022 19:27 / Autor: Michał Kaczor

Radomiak przegrał 0:2 z Cracovią. "Zieloni" przez 35 minut grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla Pedro Justiniano.

Na początku meczu dłużej przy piłce utrzymał się Radomiak. W 18. minucie z dystansu strzelał Maurides, ale piłka przeleciała obok bramki. Trzy minuty później Cracovia objęła prowadzenie. Niezdecydowanie i brak agresji ze strony obrońców Radomiaka wykorzystał Jakub Myszor. W 24. minucie próbował odpowiedzieć Filipe Nascimento, jednak jego strzał trafił wprost w ręce bramkarza gości.

Na drugą połowę Radomiak wyszedł ofensywnie nastawiony. Plan zepsuła czerwona kartka dla Pedro Justiniano w 55. minucie. Obrońca Radomiaka faulował rywala, który wychodził na czystą pozycję. Mimo tego "Zieloni" atakowali. Sytuacje do strzelenia gola mieli Maurides i dwukrotnie Machado. W 73. minucie Cracovia strzeliła drugiego gola. Po tej bramce tempo meczu wyraźnie spadło. W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego w słupek strzelił Maurides.

Radomiak Radom - Cracovia 0:2 (0:1)

Gole: Myszor 21', Kallman 73'