Patron dnia: św. Katarzyna ze Sieny, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy
Dziś jest: Poniedziałek, 29 kwietnia 2024

Remis Broni Radom i porażka Pilicy Białobrzegi

wtorek, 27 września 2022 09:49 / Autor: Cyprian Baranowski
fb / Broń Radom
Cyprian Baranowski

Broń Radom i Pilica Białobrzegi rozegrały mecze dziewiątej kolejki rozgrywek piłkarskiej III ligi. Zespół z Plant zmierzył się na wyjeździe z Olimpią Zambrów, z kolei drużyna z Białobrzegów podejmowała na własnym terenie lidera rozgrywek, a więc zespół Świtu Nowy Dwór Mazowiecki.

Podopieczni Marcina Sikorskiego przegrali to spotkanie 1:2. Świetnie ten mecz rozpoczęli gospodarze, którzy już w drugiej minucie otworzyli wynik tego spotkania. Na 1:0 trafił Bartosz Zawadzki. Goście z Nowego Dworu Mazowieckiego nie pozostali dłużni. Gola ,,do szatni” w 45. minucie strzelił Yaroslav Yampol. Przez długi okres czasu wydawało się, że rywalizacja zakończy się podziałem punktów. W 95. minucie zwycięstwo Świtowi zapewnił Piotr Basiuk. W międzyczasie czerwoną kartkę otrzymał pomocnik Pilicy, Bartłomiej Niedziela. Białobrzeska drużyna znajduje się obecnie w fatalnej formie. W ostatnich pięciu starciach zespół ten zdobył zaledwie dwa punkty.

Natomiast Broń Radom zremisowała 0:0 z Olimpią Zambrów.

Przed 10. serią gier Broń zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 12. punktów. Pilica Białobrzegi znajduje się na 15. lokacie, czyli ostatniej gwarantującej utrzymanie. Na ich koncie zapisane jest zaledwie siedem punktów.