Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

SPORT

Opocznianin trenerem kolarskiej reprezentacji Polski

środa, 19 stycznia 2022 16:13 / Autor: Monika Nowakowska
foto: fb/Przemysław Gierczak
Monika Nowakowska

Opocznianin Przemysław Gierczak będzie trenerem kadry narodowej w kolarstwie przełajowym. Funkcję selekcjonera będzie pełnił do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w 2024 roku w Paryżu.

Przemysław Gierczak jest trenerem Ludowego Klubu Kolarskiego LUKS Sławno, wychowawcą kilkudziesięciu medalistów mistrzostw i reprezentantów Polski.

Przemysław Gierczak będzie trenerem kadry narodowej w kolarstwie przełajowym (cyclocross) w kategoriach: elita mężczyzn i kobiet, młodzieżowej U23 mężczyzn i kobiet oraz w kategorii junior mężczyzn i kobiet. Funkcja obejmuje także trenowanie kadry narodowej w kolarstwie górskim MTB XCO w kategorii młodzieżowej U23 mężczyzn i kobiet oraz w kategorii junior i juniorka.

Przemysław Gierczak przyznaje, że dla niego tak naprawdę nie jest to nowa praca, bo z kadrą przełajową pracuje już dosyć długo. Najpierw jako asystent trenera, a od niedawna również trener młodzieżowej kadry, teraz też dodatkowo elity. W MTB również był asystentem trenera kadry, a od 2021 trenerem młodzieżówki. – Głównym naszym celem jest wypracowanie zaplecza dla kadry seniorskiej – wyjaśnia Przemysław Gierczak, który liczy także na to, że komuś z kadry młodzieżowej uda się wywalczyć miejsce w kadrze seniorskiej i wystąpić na igrzyskach w Paryżu w 2024 roku. – Szukamy następców Mai Włoszczowskiej – mówi.

Trenerska nominacja wręczona została 13 stycznia w siedzibie Polskiego Związku Kolarskiego w Pruszkowie.