Patron dnia: św. Joanna Beretta Molla
Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Zagrali w Meczu Gwiazd PlusLigi

sobota, 16 grudnia 2017 10:04 / Autor: Weronika Chochoł

Północ zmierzyła się z Południem. W piątkowy wieczór w TAURON Arenie Kraków rozegrana została trzecia edycja Meczu Gwiazd PlusLigi. Szeregi Północy zasislil Tomasz Fornal i Dustin Watten - zawodnicy Cerrad Czarnych Radom.

W głosowaniu internautów do ekipy "Północy" dostało się trzech siatkarzy Cerrad Czarnych Radom: Dustin Watten, Tomasz Fornal i Michał Filip, ale ten ostatni w meczu z Cuprumem Lubin doznał poważnej kontuzji.

Mecz Gwiazd PlusLigi to nie tylko rywalizacja, ale również czas na odrobinę rozrywki. Zanim zawodnicy rozegrali mecz, stanęli do rywalizacji w konkursie zagrywki oraz "Siatkarskim Gwoździu".

Następnie drużyny rozpoczęły trzysetowe spotkanie. W pierwszej partii zawodnicy toczyli bardzo zaciętą rywalizację. Zawodnicy za każdy udany atak nagradzani byli przez sędziów specjalnymi, bezglutenowymi cukierkami. Tego seta zwyciężyło Południe.

W drugiej partii trenerzy obu drużyn zdecydowali się desygnować do gry zawodników, którzy na parkiecie nie pojawili się w pierwszym secie. Drużny walczyły punkt za punkt. Niezawodny w tym fragmencie meczu okazał się system challenge, którego weryfikacją zajęli się przedstawiciele kabaretu "Neo-Nówka". Ta partia spotkania również należała do Południa.

Trzeci set grany do piętnastu miał niecodzienny przebieg. Na boisku znajdowali się wszyscy zawodnicy. Do każdej akcji ustawiało się przy siatce dwóch zawodników, którzy grali "debla". Tutaj również nie do pokonania byli zawodnicy Południa, którzy wygrali trzeciego seta 15:11 i cały mecz 3:0.

Północ - Południe (21:25, 22:25, 15:11)

Skład drużyn:

Północ: Artur Szalpuk, Michał Masny, Wojciech Włodarczyk, Łukasz Kaczmarek, Bartosz Gawryszewski, Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek (libero) oraz Paweł Woicki, Jan Hadrava, Jakub Kochanowski, Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Wojciech Grzyb, Dustin Watten (Libero), Trener: Piotr Gruszka, II Trener: Mark Lebedew

Południe: Lukas Kampa, Hidalgo Oliva, Aleksander Śliwka, Marcin Możdżonek, Bartłomiej Lemański, Maciej Muzaj,Taichiro Koga (libero) oraz Jakub Popiwczak (libero), Grzegorz Kosok, Jakub Jarosz, Jason DeRocco, Thibault Rossard, David Smith, Michał KędzierskiTrener: Stephane Antiga, II trener: Andrea Anastasi