Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

To już 6 zwycięstw z rzędu!

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 22:42 / Autor: Michał Kaczor

6 kolejek 2. ligi za nami, a Radomiak wciąż ma komplet punktów. Dzisiaj „Zieloni” pokonali Gwardię Koszalin 4:1.

Radomiak rozegrał ten mecz na boisku przy ul. Narutowicza, ale gospodarzem był zespół z Koszalina. Stadion Gwardii jest nadal w przebudowie, co powoduje, że zawodnicy Tadeusza Żakiety tymczasowo wszystkie mecze grają na wyjeździe.

W pierwszej połowie oba zespoły grały bardzo otwartą piłkę. Co chwilę przy jednej i drugiej bramce dochodziło do groźnych sytuacji. W 5. minucie okazję sam na sam miał Zyski z Gwardii, ale lepszy okazał się Hubert Gostomski. W 9. minucie Radomiak strzelił gola. Z prawej strony dośrodkował Mazan, a piłkę do bramki skierował głową Chinonso Agu. W 15. minucie Gwardia wyrównała. Głową po rzucie rożnym strzelił Daniel Wojciechowski. Ofensywna gra obu drużyn nie przynosiła efektów przez kilkadziesiąt minut. Dopiero w 42. minucie gola strzelił Peter Mazan.

W drugiej połowie obie drużyny grały bardziej zachowawczo. Dopiero w 79. minucie na 3:1 strzelił Maciej Świdzikowski. W 86. minucie Szymon Stanisławski pięknie wykończył akcję i na tablicy wyników było 4:1. W ostatnich minutach piłkarze Gwardii chcieli pokonać Huberta Gostomskiego, ale ich ataki nie przyniosły rezultatu. Mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla Radomiaka.

Po 6. kolejkach Radomiak zajmuje 2. miejsce w tabeli 2. ligi. Liderem jest Warta Poznań, która również ma komplet punktów na swoim koncie. Kolejny mecz Radomiaka już w piątek. Podopieczni Jerzego Cyraka zagrają o 18:30 u siebie z MKS-em Kluczbork.

Gwardia Koszalin - Radomiak Radom 1:4 (1:2)

Daniel Wojciechowski 15 - Chinonso Agu 9, Peter Mazan 42, Maciej Świdzikowski 79, Szymon Stanisławski 85

Gwardia: Adrian Hartleb - Norbert Dondera, Daniel Wojciechowski, Patryk Baranowski, Bartosz Maciąg - Sebastian Ginter, Wojciech Zyska, Junpei Shimmura (70 Radosław Mikołajczak), Aleksander Karbowiak (52 Maciej Gregorek), Adrian Kwiatkowski - Paweł Łysiak (62 Michał Szubert)

Radomiak: Hubert Gostomski - Damian Jakubik, Martin Klabník, Maciej Świdzikowski, Karol Hodowany - Peter Mazan (74 Simón Colina), Chinonso Agu, Matthieu Bemba (78 Szymon Stanisławski), Jakub Rolinc, Patryk Winsztal (79 Maciej Filipowicz) - Leândro (20 Dawid Jabłoński)