Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Mroźne przełaje w Sławnie

poniedziałek, 09 stycznia 2017 18:41 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W Sławnie zakończyły się 80. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. W elicie równych sobie nie mieli Magdalena Sadłecka i Marek Konwa. W mistrzowskiej imprezie bardzo dobrze zaprezentowali się kolarze ze Sławna. Zdobyli aż pięć medali.

Wyścig elity mężczyzn pewnie wygrał Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team). Na podium znaleźli się także Mariusz Gil i Marceli Bogusławski (zawodnik do niedawna jeżdżący w barwach LKK LUKS Sławno okazał się najlepszy w kategorii U23). W elicie kobiet równych sobie nie miała Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric). Mimo sporej przewagi, jaką wypracowała sobie na trasie wyścigu, przyznała, że zwycięstwo wcale nie przyszło jej łatwo.

Druga w elicie kobiet przyjechała do mety Katarzyna Solus-Miśkowicz. Trzecia finiszowała Marta Turoboś. - To dla mnie olbrzymi sukces - przyznała zawodniczka LKK LUKS Sławno.

Bardzo dobry start podczas mistrzostw odnotowała także inna zawodniczka ze Sławna – Agnieszka Szpocińska, która wygrała zarówno w kategorii juniorek, jak i młodzieżowej.

Kolarze ze Sławna zdobyli łącznie aż pięć medali. Oprócz Marty Turoboś i Agnieszki Szpocińskiej na podium stanął również Arkadiusz Wach. Wygrał on wyścig w kategorii juniorów młodszych. Piąty medal dla LKK LUKS wywalczył Dawid Miśkiewicz w kategorii cyklosport, zdobywając tytuł wicemistrza Polski. - To ogromny sukces naszych kolarzy - przyznaje trener LKK LUKS Sławno Przemysław Gierczak.

80. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym trwały dwa dni. Kolarze ścigali się na trasie wytyczonej w okolicach Gminnego Ośrodka Kultury. Do rywalizacji zgłosiło się blisko 400 zawodników.

Mistrzostwa w Sławnie to kolejna kolarska impreza rangi ogólnopolskiej, jaka została tu zorganizowana, podkreśla wójt Sławna Tadeusz Wojciechowski.

W klasyfikacji drużynowej wygrała ekipa Konwy i Bogusławskiego, czyli Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team. Na drugim miejscu uplasowali się gospodarze z LKK LUKS Sławno.

Po mistrzostwach w Sławnie podany został skład reprezentacji Polski na przełajowe mistrzostwa świata, które odbędą się w Bieles (Luksemburg) 28 i 29 stycznia 2017.