Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

Kryzys Czarnych trwa...

sobota, 23 stycznia 2016 16:27 / Autor: Michał Kaczor

Już przed meczem było wiadomo, że o przerwanie serii porażek będzie bardzo trudno. Zawodnicy jednak wierzyli, że uda się pokonać lidera. Niestety, Cerrad Czarni Radom przegrali z ZAKSĄ 3:0.

Wyraźna przewaga ZAKSY była widoczna niemal w każdym elemencie gry. Czarni mieli ogromne problemy z przyjęciem i rozegraniem. Wszystkie trzy sety przebiegły podobnie. ZAKSA rozpoczynała od mocnego uderzenia, a później tylko kontrolowała grę. Radomianie przebudzili się pod koniec trzeciego seta, ale to nie wystarczyło. Zła zagrywka Ostrowskiego zakończyła męczarnie. Tym samym Czarni przedłużyli serię porażek do pięciu i spadli w tabeli PlusLigi na 7 miejsce.

Kolejny mecz Czarni rozegrają 30 stycznia u siebie z Łuczniczką Bydgoszcz. Czy "Wojskowym" uda się przełamać czarną serię? Miejmy nadzieję, że tak.

ZAKSA KĘDZIRZYN-KOŹLE - CERRAD CZARNI RADOM 3:0 (25:15, 25:19, 25:23)

Przebieg meczu:

I set (8-6; 16-11; 21-14) II set (8-7; 16-11; 21-14) III set (8-4; 16-11; 21-17)

ZAKSA: Toniutti, Konarski, Tillie, Deroo, Gladyr, Wiśniewski, Zatorski (libero) oraz Rejno, Semeniuk, Buszek

Czarni: Kampa, Bołądź, Szalpuk, Żaliński, Pliński, Ostrowski, Majstorović (libero) oraz La Cavera, Szczurek, Grobelny, Kowalski (libero)

MVP: Dawid Konarski