Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

Opoczno

W sobotę kolejna odsłona Dni Drzewicy

czwartek, 30 czerwca 2022 09:58 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Gmina Drzewica
Marcin Prejs

Przed południem „Spotkanie przyjaciół Drzewicy po latach”, po południu koncerty. W sobotę (2 lipca) odbędą się główne obchody tegorocznych Dni Drzewicy.

Tegoroczne Dni Drzewicy rozpoczęły się od „Świętojańskiego grania” nad drzewickim zalewem. To przeprowadzone zostało 18 czerwca. Kolejna odsłona obchodów święta miasta odbędzie się w sobotę (2 lipca). Otworzy ją 15. już edycja „Spotkania przyjaciół Drzewicy po latach”. Na poprzednie edycje tego wydarzenia do Drzewicy przyjeżdżało około 100 dawnych mieszkańców tego miasta. Podobnie będzie i w tym roku. – Najważniejsze jest to, że mieszkańcy Drzewicy, którzy tutaj się urodzili, a wyjechali z miasta, chcą do Drzewicy wracać – mówi burmistrz Janusz Reszelewski.

Spotkanie przeprowadzone zostanie 2 lipca. Otworzy je o godzinie 9.30 koncert ZPiT Drzewiczanie w parku przy fontannie. O godzinie 10 odprawiona zostanie msza święta w drzewickim kościele, skąd uczestnicy obchodów przejdą do Regionalnego Centrum Kultury na dalszą część uroczystości. Tego samego dnia, czyli 2 lipca, w ramach Dni Drzewicy będzie można wysłuchać również koncertów na stadionie miejskim. Występy rozpoczną się o godzinie 15.30.

Na scenie prezentować się będą najpierw lokalni artyści. O godzinie 17 w Drzewicy wystąpi Mezo, a o 19 zespół Voysys. Gwiazdą wieczoru będzie Agnieszka Chylińska. Początek tego koncertu o godzinie 21.

Dopełnieniem Dni Drzewicy będzie otwarcie nowego budynku klubu sportowego w Drzewicy. Zaplanowane zostało ono na 10 lipca. Tego dnia na miejscowym stadionie MGKS Drzewica podejmie Radomiaka Radom.

Patronem medialnym Dni Drzewicy jest Radio Plus Radom.