Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Kozienice

OSP Magnuszew skończyła 110 lat

sobota, 25 czerwca 2022 20:20 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

110-lecie istnienia świętuje dzisiaj OSP Magnuszew, czyli najstarsza jednostka na terenie gminy. To szczególny dzień dla strażaków ochotników i całej lokalnej społeczności, o czym przekonacie się poniżej.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Magnuszewie od mszy, którą sprawował ks. proboszcz Krzysztof Dukielski. - Gromadzimy się dzisiaj przy ołtarzu Chrystusa, aby podziękować mu za to, że pobudza ludzi do służby na rzecz drugiego człowieka – powiedział.

Po mszy uroczysty pochód z orkiestrą dętą OSP Kozienice na czele przeszedł nad Jezioro Magnuszewskie. W tak pięknym jubileuszu nie mogło zabraknąć prezentów. Radny sejmiku województwa mazowieckiego Leszek Przybytniak w imieniu samorządu Mazowsza przekazał OSP w Magnuszewie profesjonalny sprzęt do oświetlenia w czasie nocnych akcji przy dużym zadymieniu.

Komendant Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach bryg. Kamil Bieńkowski przekazał promesę na kwotę 74 tysięcy złotych na zakup nowego Quada UTV. - Będzie to jedyny tego typu sprzęt w naszym powiecie – podkreślił komendant.

Wójt Magnuszewa i jednocześnie wiceprezes zarządu powiatowego OSP Marek Drapała powiedział, że dzisiejszy dzień jest owocem ciężkiej pracy, którą strażacy ochotnicy z Magnuszewa wykonują każdego dnia.

W uroczystościach wzięła udział posłanka Agnieszka Górska. Zwróciła uwagę na pozytywne zmiany, które na przestrzeni ostatnich lat zaszły zarówno w ochotniczej jak i państwowej straży pożarnej.

Ponadto druhowie usłyszeli dziś dużo życzeń od zaproszonych gości, w tym od starosty kozienickiego Krzysztofa Wolskiego.

Z okazji dzisiejszego jubileuszu w Magnuszewie zorganizowano piknik pełen atrakcji. Jedną z nich był lot helikopterem, o czym usłyszycie w naszej relacji: