Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

Opoczno

W niedzielę regionalny festyn KGW w Miedznej Murowanej

piątek, 24 czerwca 2022 13:29 / Autor: Marcin Prejs
Fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Będą występy zespołów ludowych, atrakcje dla dzieci, rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego Bitwa Regionów oraz pokazy kulinarne i koncerty.

Powiat Opoczyński przygotowuje się do organizacji ósmej edycji powiatowych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków. Obchody będą okazją m.in. do rozstrzygnięcia ogłoszonych właśnie tematycznych konkursów: fotograficznego, plastycznego oraz wiedzy o powiecie opoczyńskim. Do wzięcia w nich udziału zachęcał w audycji Powiat Opoczyński na Fali starosta Marcin Baranowski. – Podczas codziennych wakacyjnych spacerów odkrywajcie zakątki naszego pięknego powiatu, uwieczniając go na zdjęciach lub rysunkach – mówił starosta. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród nastąpi 30 września podczas podsumowania ósmej edycji powiatowych obchodów Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków.

Dwie ważne inwestycje realizuje w Mroczkowie Gościnnym Powiat Opoczyński. Pierwsza związana jest z rewitalizacją części zabytkowego parku w tej miejscowości. Druga dotyczy budowy sali gimnastycznej przy Powiatowym Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Mroczkowie Gościnnym. – Już niebawem ciężki sprzęt wjedzie na plac budowy – wyjaśniała Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński. Poinformowała, że inwestycja będzie kosztowała ponad 7 mln zł. Umowa na wykonanie inwestycji podpisana została z firmą z Radomia. Zadanie ma zostać wykonane w ciągu 13 miesięcy. Na to zadanie samorząd pozyskał z rządowego programu Polski Ład 5,4 mln zł.

W ubiegłym tygodniu z inicjatywy Powiatu Opoczyńskiego odbyły się małe mistrzostwa świata w piłce nożnej. Rywalizacja przeprowadzona została na stadionie miejskim w Opocznie, o czym informowaliśmy w poprzedniej audycji. Dzisiaj starosta opoczyński Marcin Baranowski podziękował wszystkim uczestnikom oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji tego przedsięwzięcia.

Starosta poinformował również o kolejnym ważnym przedsięwzięciu organizowanym przez powiatowy samorząd. Chodzi o Regionalny Festyn Kół Gospodyń Wiejskich. Wydarzenie przeprowadzone zostanie w najbliższą niedzielę (26 czerwca) w Miedznej Murowanej. – Będą niezwykłe atrakcje dla dzieci, występy zespołów ludowych, rozstrzygnięcie konkursu kulinarnego Bitwa Regionów oraz pokazy kulinarne – wyliczał starosta. Poinformował, że w Miedznej zaprezentują się także zespoły Odpoczno, Bayera oraz Turnioki.

Posłuchaj całej audycji Powiat Opoczyński na Fali: