Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Bernard z Clairvaux
Dziś jest: Sobota, 20 sierpnia 2022

Skarżysko-Kamienna

Zakończyła się przebudowa trzech przejść dla pieszych w powiecie skarżyskim

poniedziałek, 20 czerwca 2022 12:29 / Autor: Monika Nowakowska
foto: skarzysko-powiat
Monika Nowakowska

Mieszkańcy Nowego Odrowążka, Majkowa i Grzybowej Góry mogą już korzystać z bezpiecznych przejść dla pieszych - w środę, 15 czerwca samorząd powiatu skarżyskiego dokonał odbioru trzech przebudowanych przejść na terenie gmin Bliżyn i Skarżysko Kościelne. Jeszcze w tym roku powiat skarżyski wybuduje łącznie jedenaście przejść dla pieszych, na które pozyskał ok. 3 mln zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Zakończyła się przebudowa trzech przejść dla pieszych, na które powiat skarżyski pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. - Powiat skarżyski w ramach bezpiecznych przejść pozyskał w tym roku prawie 3 mln zł na 11 zadań. Przebudowaliśmy przejścia na skrzyżowaniu w Nowym Odrowążku oraz przejścia dla pieszych w Majkowie i Grzybowej Górze, które zostały odpowiednio oświetlone i oznakowane, tak, aby zapewnić wszystkim uczestnikom ruchu pełną widoczność, a dzieciom bezpieczną drogę do szkół zlokalizowanych w okolicy tych przejść – podkreśla starosta Artur Berus.

W ramach przebudowy przejść wykonano oświetlenie - montaż słupów z wysięgnikami i oprawami LED wraz z systemami zasilania solarnego, zamontowano dwustronne znak aktywne D6 z panelami fotowoltainczynymi podświetlanymi, która poza podstawową funkcją, w sposób aktywny zwraca uwagę na siebie poprzez pulsowanie sygnalizatora LED. Dodatkowo, gdy system ten wejdzie w tryb nocny uruchamia się system wykrywania pieszego, poprzez podświetlenie przejścia dla pieszych - mówi Marek Czyż, dyrektor ZDP w Skarżysku-Kamiennej. Na przejściach wykonano też ostrzegawcze linie w kolorze czerwonym i białym z masy termoplastycznej, a także zamontowano radarowe wyświetlacze prędkości.

Prace oszacowano na ponad 561 tys. złotych.