Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Kozienice

Nawet 7 tys. zł za dobry pomysł od Kozienickiego Domu Kultury

piątek, 10 czerwca 2022 10:21 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Po raz kolejny mieszkańcy Gminy Kozienice będą mieli okazję do sprawdzenia się w roli animatorów kultury, a przede wszystkim do realizacji własnych pomysłów. Ogłoszono 3. Konkurs na inicjatywy lokalne „Nasza kultura z KDK w Gminie Kozienice”. Nabór wniosków potrwa do 15 lipca.

Nowy konkurs to kontynuacja działań Kozienickiego Domu Kultury w zakresie wspierania inicjatyw oddolnych na terenie Gminy Kozienice. Podobne przedsięwzięcia prowadzone są regularnie od 2020 roku, a poprzednia edycja konkursu miała miejsce wiosną 2022 roku. - Konkursy na inicjatywy lokalne spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony naszych mieszkańców, dlatego podjęliśmy decyzję, by organizować je dwa razy do roku. W maju zakończyliśmy edycję wiosenną, a obecnie ogłaszamy nabór na projekty, które realizowane będą jesienią. Jestem przekonana, że kozieniczanie po raz kolejny zaskoczą nas dobrymi pomysłami – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska:

W trakcie wszystkich poprzednich edycji konkursu, w Gminie Kozienice zrealizowano w sumie 11 inicjatyw mieszkańców o wartości ponad 70 tysięcy złotych! W ramach naboru mieszkańcy (pojedyncze osoby i/lub grupy) mogą zgłaszać swoje pomysły z zakresu szeroko rozumianej kultury. Mogą to być np. różnego rodzaju warsztaty, konkursy, koncerty, spektakle czy inne przedsięwzięcia. Co ważne, to wnioskodawcy będą odpowiadali za ich realizację – sprawdzą się zatem w roli animatorów kultury. Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury zapewnią natomiast finansowanie najlepszych pomysłów, które zostaną zgłoszone do konkursu. Na realizację pojedynczej inicjatywy można otrzymać nawet 7 tys. złotych dofinansowania. Wszystkie płatności realizować będzie Kozienicki Dom Kultury na podstawie przedstawionych faktur i rachunków, dlatego też mieszkańcy nie powinni obawiać się o trudności związane z częścią finansową ich pomysłów. - Oczywiście zapewnimy też wsparcie merytoryczne oraz odpowiednią promocję działań projektowych – dodaje Elwira Kozłowska.

Aby wziąć udział w konkursie inicjatyw, należy wypełnić specjalny wniosek. Jego wzór (wraz z załącznikami) dostępny jest na stronie www.dkkozienice.pl. Formularze są bardzo proste i ich wypełnienie nie powinno sprawić nikomu problemów. Należy podać m.in. dane kontaktowe, informacje o autorach inicjatywy, zarys przedsięwzięcia, jego zakładany budżet i harmonogram.

Warto pamiętać, że przed złożeniem formularza, wszyscy wnioskodawcy powinni skonsultować swój wniosek z koordynatorami konkursu. To warunek wymagany przy ocenie formalnej, ale też szansa na to, by dopytać o różne szczegóły związane z organizacją działań kulturalnych. Koordynatorami konkursu są pracownicy KDK: Mariusz Basaj (mariusz.basaj@dkkozienice.pl, tel. 48 611 07 50, wew. 128 lub 786 913 616) i Patrycja Dąbrowska (patrycja.dabrowska@dkkozienice.pl, tel. 48 611 07 50, wew. 128). Wnioski można konsultować do 14 lipca 2022 r. drogą mailową i telefoniczną.

Wypełnione formularze należy składać osobiście w sekretariacie Kozienickiego Domu Kultury, drogą pocztową (ul. Warszawska 29, 26-900 Kozienice) lub mailowo na adres sekretariat@dkkozienice.pl w terminie do 15 lipca, do godz. 15.00.

Złożone wnioski najpierw przejdą weryfikację formalną. Kolejnym etapem ich oceny będzie głosowanie mieszkańców w Internecie, w trakcie którego będą mogły otrzymać dodatkowe punkty. Następnie oceny wniosków dokona komisja powołana przez organizatorów konkursu. W sumie dofinansowanie będzie mogło otrzymać maksymalnie trzy wnioski. Wyniki konkursu poznamy do 21 sierpnia. Potem przyjdzie czas na kwestie formalne. Sama realizacja pomysłów planowana jest na okres od 1 września do 10 listopada 2022 roku.

Szczegółowe informacje, w tym regulamin, dostępne są na stronie www.dkkozienice.pl oraz u koordynatorów konkursu.