Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Jan Nepomucen Chrzan, męczennik
Dziś jest: Piątek, 01 lipca 2022

Opoczno

Drużyna z ekstraklasy zagra w Drzewicy

piątek, 27 maj 2022 16:55 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Na 10 lipca planowane jest uroczyste otwarcie nowoczesnego budynku klubowego w Drzewicy. W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także m.in. o inwestycjach drogowych i powstającej Miejskiej Radzie Seniorów.

Zakończyła się budowa siedziby klubu sportowego w Drzewicy. Nowoczesny obiekt kosztował 2,7 mln zł, z czego połowa pochodziła z RPO. W audycji Gmina Drzewica na Fali o zakończonej inwestycji mówił burmistrz Janusz Reszelewski. Wyjaśnił, że uroczyste otwarcie obiektu i przekazanie go na potrzeby klubu planowane jest na 10 lipca. Wtedy miejscowa drużyna MGKS Drzewica ma zmierzyć się z Radomiakiem Radom.

Burmistrz Drzewicy mówił również o drogowych inwestycjach. Poinformował o zakończonym remoncie ulicy Szkolnej w Drzewicy oraz o planowanych zadaniach w Brzustowcu Kolonii i Krzczonowie. Co ważne, inwestycje wsparte zostały pieniędzmi z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W audycji Gmina Drzewica na Fali mówiliśmy także o powstającej Miejskiej Radzie Seniorów w Drzewicy oraz o grantach dla młodzieży „Kreatywna Młodzież”. Burmistrz Janusz Reszelewski zaprosił także najmłodszych drzewiczan na liczne atrakcje przygotowane dla nich z okazji Dnia Dziecka. 29 maja o godzinie 15 na parkingu przy Urzędzie Miejskim w Drzewicy rozpocznie się piknik „Ekologicznie, bezpiecznie i zdrowo”. 4 czerwca od godziny 10.45 na torze kajakowym odbywał się będzie Kajakowy Dzień Dziecka. Również 4 czerwca od godziny 15 na Dzień Dziecka zaprosi najmłodszych Regionalne Centrum Kultury w Drzewicy.

Posłuchaj audycji Gmina Drzewica na Fali: