Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Radomskie

Ulica Garszwo w Pionkach zostanie przebudowana

piątek, 20 maj 2022 10:47 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Samorząd Mazowsza przekazał pieniądze na modernizację ulicy Doktor Marii Garszwo w Pionkach.

Dzisiaj w urzędzie miasta Pionki wicemarszałek Mazowsza Rafał Rajkowski podpisał umowę na dofinansowanie przebudowy ulicy Doktor Marii Garszwo w Pionkach. - To już nie pierwsze nasze spotkanie w Pionkach w związku z tym instrumentem wsparcia finansowego z czego bardzo się cieszę - powiedział Rafał Rajkowski. - Do tej pory w ramach tego instrumentu zainwestowaliśmy już ponad pół miliarda złotych - dodał:

- Ulica Garszwo to bardzo ważna droga nie tylko dla Pionek, ale przede wszystkim dla mieszkańców sąsiednich miejscowości, którzy dojeżdżają nią do miasta - podkreślił burmistrz Pionek Robert Kowalczyk:

W ramach tego samego instrumentu wsparcia przebudowana zostanie droga powiatowa w miejscowości Bąkowa w gminie Ciepielów. Na obie drogi samorząd Mazowsza przekazał prawie 1,8 mln złotych.

Ponadto dzisiaj otwarta została po remoncie droga powiatowa między Suskowolą, a Policzną, której przebudowa również była możliwa dzięki wsparciu samorządu Mazowsza. Na ten cel w ramach Instrumentu zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego samorząd Mazowsza przekazano ponad 237 tys. zł.