Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: bł. Wincenty Lewoniuk i męczennicy z Pratulina
Dziś jest: Niedziela, 23 stycznia 2022

Końskie

Remonty dróg i budowę świetlic planuje Gmina Stąporków

piątek, 14 stycznia 2022 15:18 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Fb Dorota Łukomska
Marcin Prejs

Modernizację oświetlenia ulicznego w całej gminie, remonty dróg, ale również budowę świetlic wiejskich - te inwestycje w ramach kolejnego rozdania Polskiego Ładu chce zrealizować Gmina Stąporków.

W ramach drugiej edycji Polskiego Ładu Gmina Stąporków będzie chciała pozyskać pieniądze na realizację kilku ważnych inwestycji. – Chodzi o modernizację oświetlenia ulicznego w całej gminie, przebudowę, rozbudowę i remonty dróg gminnych oraz na budowę świetlic w Hucisku i w Wólce Zychowej, a także na przebudowę świetlicy w Czarnej oraz dalszy remont Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Stąporkowie – wylicza planowane zadania burmistrz Stąporkowa Dorota Łukomska.

Planowana modernizacja oświetlenia spowoduje redukcję kosztów zużycia energii elektrycznej, a także poprawę bezpieczeństwa i komfortu użytkowników dróg. – Budowa nowych świetlic oraz przebudowa MGOKiS to przede wszystkim odpowiedź na potrzebę integracji i rozwoju kultury w naszej gminie – informuje Dorota Łukomska. Dodaje, że w drogi miejscowy samorząd inwestuje sukcesywnie już od lat. Tylko w ubiegłym roku przebudowane zostało ponad 22 km dróg, nie tylko gminnych, ale też powiatowych, których remonty współfinansowała Gmina Stąporków.

W pierwszym naborze Polskiego Ładu Gmina Stąporków pozyskała łącznie 7 mln zł. Na budowę sali gimnastycznej przy PSP nr 1 to kwota 4,5 mln zł, a na budowę budynku użyteczności publicznej w Niekłaniu 2,5 mln zł. Dodatkowo także Powiat Konecki w ramach programu otrzymał środki na inwestycje na terenie gminy Stąporków. Chodzi o przebudowę ul. Szkolnej w Niekłaniu oraz drogi od Niekłania do Chlewisk.

Wnioski w ramach drugiego naboru Polskiego Ładu samorządy mogą składać do 15 lutego. Każda jednostka może złożyć trzy wnioski do 5, 30 i 65 mln zł. Poziom dofinansowania może wynieść nawet do 95 proc. wartości inwestycji.