Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

Skarżysko-Kamienna

Sylwester bez fajerwerków, z DJ, w operetce lub w Ostrej Bramie

czwartek, 30 grudnia 2021 14:31 / Autor: Magdalena Gliszczyńska
UM Skarżysko-Kamienna
Magdalena Gliszczyńska

Prezydent Skarżyska-Kamiennej oraz Miejskie Centrum Kultury zapraszają na wspólne powitanie nowego roku na Placu Staffa.

Sylwester „pod gwiazdami” odbędzie się przy Miejskim Centrum Kultury, 31 grudnia o godzinie 23.00. Do wspólnej zabawy zagrzeje wszystkich obecnych DJ.

- W trosce o zwierzęta podjąłem decyzję o tym, by tradycyjne  fajerwerki zastąpić pokazem laserowych efektów specjalnych. Pokaz rozpocznie się 10 minut przed północą i potrwa 20 minut – zapowiada Konrad Kronig, prezydent Skarżyska – Kamiennej.

Drugą  propozycją  na spędzenie wieczoru  sylwestrowego jest wyjątkowy koncert operetkowy, który odbędzie się w sali widowiskowej MCK o godz. 23.00.

O północy zaplanowane jest wspólne powitanie Nowego Roku z lampką szampana, a kwadrans później rozpocznie się druga część koncertu.

Scenariusz do spektaklu Operetka Wczoraj i Dziś, został napisany dzięki inspiracji płynących z melodii i historii zawartych w najpiękniejszych operetkach. “Usta Milczą, Dusza Śpiewa”, “W Rytm Walczyka”, “Dziewczęta z Barcelony”, “Wilia”, “Czardasz Rozalindy”, Walce i Polki Straussa, Kankan Offenbacha czy wiele innych znanych i lubianych melodii, to muzyczna kanwa autorskiego widowiska operetkowego. Ponadto iście komiczne sytuacje rodem z mydlanej opery utworzą historie, które przeprowadzają widza przez intrygę, zdradę, miłość, oraz hulaszczy żywot lekkodusznych arystokratów.

Bilety w cenie 80 zł (w tym koncert oraz lampka szampana w przerwie) dostępne są w Impresariacie Artystycznym MCK (w godz. 8.00 – 16.00, tel. 41 25 31 482 wew. 108, 500 199 710).

Trzecią propozycją jest msza święta na zakończenie roku o godz. 18.00 w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia, a o północy Msza święta na powitanie nowego roku.