Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

REGION

Koronawirus. Zmarł mieszkaniec powiatu białobrzeskiego

niedziela, 29 marca 2020 10:26 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Kolejna ofiara koronawirusa z regionu radomskiego. W szpitalu w Warszawie zmarł 67 letni mieszkaniec powiatu białobrzeskiego, u którego stwierdzono chorobę współistniejącą.

Mężczyzna został w piątek, 28 marca błędnie zakwalifikowany w statystykach Sanepidu jako mieszkaniec stolicy. Jak czytamy w Komunikacie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Warszawie: Czwarty przypadek zgonu w województwie dotyczy mężczyzny z powiatu białobrzeskiego, l.67, z chorobą współistniejącą, hospitalizowanego. Mężczyzna zmarł w Warszawie i początkowo był błędnie ujęty we wczorajszym komunikacie PSSE w m.st. Warszawie, korekta została zrobiona - błędny adres - zgon dotyczy mieszkańca innego powiatu niż m.st. Warszawa w województwie mazowieckim - czytamy w Komunikacie MPWIS. Był to 4 uznany przez władze sanitarne przypadek zgonu w województwie mazowieckim z powodu koronawirusa.

Sanepid wyjaśnia, że: W statystykach zgonów uwzględnione są jedynie przypadki, kiedy do powiatowych stacji sanepidu przesyłane są pełne dokumentacje medyczne wystawione przez lekarzy stwierdzających zgon. Od piątku, 27 marca od godz. 13 do soboty, 28 marca do godz. 13 w woj. mazowieckim przybyły 103 osoby zarażone koronawirusem. 28 marca było to 421 osób.

Potwierdzone przypadki są to zarówno przypadki zawleczone (powrót z zagranicy, z obszaru występowania wirusa), jak i przypadki rodzime – transmisja z kontaktu w kraju w ogniskach domowych lub zawodowych - informuje mazowiecki Sanepid. Kwarantanną objęto dotychczas 11 284 osób (w ciągu doby przybyło 1 274 osób), nadzorem epidemiologicznym objęto 9 901 osób ( w ciągu doby to przyrost o 611 osób). W szpitalach z powodu podejrzenia koronawirusa przebywa 695 osób (wzrost o 38 osób) - informuje Komunikat MPWIS z dnia 28 marca 2020 roku przedstawiający sytuację epidemiologiczną na terenie woj. mazowieckiego związaną z koronawirusem SARS-CoV-2 wywołującym zachorowania na COVID-19.

Zapraszamy do nas: