Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Izydor z Sewilli, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: 04 kwietnia 2020

Kozienice

Królewskie Źródła zamknięte dla turystów

czwartek, 26 marca 2020 11:52 / Autor: Kamil Zapora
fot. Paweł Wójcik
Kamil Zapora

Z uwagi na panujący stan zagrożenia epidemicznego Nadleśnictwo Kozienice podjęło decyzję o zamknięciu ścieżki dydaktycznej Królewskie Źródła. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

Królewskie Źródła to miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez leśnych turystów. - W trosce o zdrowie i realizację przepisów w tym zakresie, zamykamy ten obiekt do odwołania – wyjaśnia Tomasz Sot, nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice. - Nie możemy ryzykować nadmiernym koncentrowaniem się ludzi w tym obiekcie i prosimy wszystkich o zrozumienie – dodaje. Nadleśniczy podkreśla jednocześnie, że inne obszary Puszczy Kozienickiej są również atrakcyjne i można spędzić tam przyjemnie czas na łonie natury.

W poniedziałek ruch w Królewskich Źródłach został wstępnie ograniczony. Nadleśniczy powiedział, że spełniło to swoją rolę, lecz w obliczu dynamicznego rozwoju sytuacji epidemiologicznej należało podjąć dalej idące środki ostrożności.

Jednocześnie zostaje zamknięta dla ruchu pojazdów mechanicznych droga prowadząca od drogi wojewódzkiej 737 do obiektu „Królewskie Źródła”.

Zapraszamy do nas: