Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

Kozienice

Koła Gospodyń Wiejskich na ziemi kozienickiej: będzie jeszcze lepiej!

wtorek, 18 lutego 2020 13:54 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Znaczenie Kół Gospodyń Wiejskich w społeczności lokalnej, ich potrzeby, oczekiwaniach wobec samorządu, dalszy rozwój i przyszłości – to temat debaty, która odbyła się w urzędzie miejskim w Kozienicach we wtorek 18 lutego.

Dzisiejsza debata była pierwszą tego typu zorganizowaną na terenie powiatu kozienickiego. Jej inicjatorami byli Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” oraz wójt gminy Gniewoszów. - To spotkanie ma być okazją do wypracowania różnych form współpracy między samorządem, a Kołami Gospodyń Wiejskich, których w ciągu ostatnich dwóch lat powstało bardzo dużo na terenie powiatu – mówi Irena Bielawska, prezes kozienickiego LGD:

Znaczenie Kół Gospodyń Wiejskich wciąż rośnie, a ich obecność staje się nieodłącznym elementem każdej lokalnej imprezy. Dlatego współpraca z samorządem będzie przynosiła obopólne korzyści. - Chcemy usłyszeć jakiego wsparcia oczekują Koła Gospodyń, tak abyśmy mogli chwalić się naszym dobrem i je promować – powiedział Piotr Kozłowski, burmistrz Kozienic i przewodniczący Związku Gmin Ziemi Kozienickiej:

Oczekiwania oraz potrzeby są i to różne:

Jednym z pomysłów na promocję stowarzyszeń z terenu powiatu jest Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich. Pierwszy odbędzie się prawdopodobnie w lipcu, a jego gospodarzem będzie Gmina Gniewoszów. - Chcemy, aby impreza odbywała się cyklicznie w każdej gminie – wyjaśnia Marcin Gac, wójt Gniewoszowa:

Na pewno będzie to doskonała okazja do promocji, wymiany doświadczeń, a także zdobycia wartościowych nagród w zapowiedzianych przez organizatorów konkursach.