Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Etelbert, król
Dziś jest: 24 lutego 2020

Mazowsze

Rząd i samorząd jednym głosem

15 stycznia 2020, 13:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Sprawa dotyczy budowy mostu na Wiśle w okolicach Kozienic.

Przeprawa ma połączyć powiat kozienicki i garwoliński. Marszałek Mazowsza Adam Struzik zaproponował współfinansowanie zadania. Na ten cel zabezpieczono 100 milionów złotych w Wieloletniej Prognozie Finansowej Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Poseł Marek Suski z PiS powiedział, że most na Wiśle znajduje się na liście przepraw rekomendowanych do realizacji w ramach Programu Mosty dla Regionów.

Wicemarszałek Rafał Rajkowski przypomniał, że decyzję w sprawie finansowania przeprawy podjęto 17 grudnia 2019 roku na sesji Sejmiku Województwa Mazowieckiego:

Przypomnijmy, że 9 lipca 2018 roku pojawiła się uchwała Rady Ministrów w sprawie ustalenia rządowego programu Mosty dla Regionów, z którego ma zostać sfinansowana przeprawa. Zakłada on dofinansowanie ze strony rządowej na poziomie 80%. Pozostałe koszty mają pokryć zainteresowane samorządy tj. Gminy Kozienice i Maciejowice, Powiaty Garwoliński i Kozienicki, a także Województwo Mazowieckie. W styczniu 2019 samorząd Mazowsza zadeklarował, że pokryje 75 proc. kosztów leżących po stronie samorządów.

Zapraszamy do nas:
Free Web Counter stats counter