Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

REGION

PPL sprzeda udziały lotniska w Modlinie?

sobota, 16 lutego 2019 17:01 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Prezes Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" poinformował, że jest zainteresowany sprzedaniem udziałów lotniska w Modlinie.

 Obecnie wszystkie decyzje inwestycyjne w sprawie lotniska w Modlinie wymagają jednomyślności. Samorzad Województwa Mazowieckiego oskarża PPL, że blokuje rozbudowę portu. Mówił o tym w czwartek w "Bilansie Dnia" Radia Plus Radom marszałek Adam Struzik.

- Ze strony PPL-u jest jednoznaczna postawa, żeby wyhamować rozwój Modlina. Nie ma zgody ani na zaciągnięcie kredytu w wysokości 60 mln zł ani na przekazanie udziałów czy sprzedanie. Jest pat, a ponieważ w spółce jest zagwarantowana jednomyślność, to też jest możliwość blokowania się partnerów - powiedział marszałek Adam Struzik.

Więcej o tym TUTAJ.

PPL posiada 28,87% udziałów, Agencja Mienia Wojskowego 32,71%, Samorząd Województwa Mazowieckiego prawie 33,84%, a Gmina Nowy Dwór Mazowiecki 4,57%.

Prezes PPL Mariusz Szpikowski poinformował na piątkowej konferencji prasowej, że bierze pod uwagę sprzedaż swoich udziałów.

- Skoro nie mam wpływu na to, co dzieje się w tym porcie, a polityka zarządu powoduje spadek wartości udziałów, to jak najbardziej jestem zainteresowany sprzedażą udziałów PPL w Modlinie - powiedział.

Prezes zapowiedział także, że w marcu zaproponuje zniesienie jednomyślności w spółce i przyjęcie zasady zwykłej większości głosów.

Mariusz Szpikowski odniósł się także do przyszłości lotniska w Modlinie.

- Taki model biznesowy, jaki jest w Modlinie, doprowadzi do upadku tego portu – mówi prezes PPL.