Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: święci Apostołowie Piotr i Paweł
Dziś jest: Środa, 29 czerwca 2022

RADOM

Iluzja zakróluje w Radomiu!

wtorek, 24 maj 2022 13:23 / Autor: Magdalena Król
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Król

Już po raz 11. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu. Wystąpią iluzjoniści i akrobaci z całego świata, nie zabraknie również początkujących artystów oraz atrakcji dla najmłodszych.

W pierwszy weekend czerwca (4 i 5 czerwca) radomski deptak zamieni się w magiczne miejsce, gdzie swoimi umiejętnościami pochwalą się artyści uliczni z całego świata.

- Będzie to największa edycja, jaką do tej pory realizowaliśmy. Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie na Facebooku. Tam znajdziecie także konkursy - mówi Adrian Pruski, organizator wydarzenia znany jako Just Edi.

Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu wspiera miasto.

- Chciałbym podziękować Adrianowi za współpracę przy tym projekcie - dodaje prezydent Radomia Radosław Witkowski.

W tym roku nie zabraknie nowości. Drugi dzień Festiwalu zwieńczony zostanie m.in pokazem iluzji w Urzędzie Miasta w wykonaniu 4 niesamowitych iluzjonistów.

- W zeszłym roku usiedliśmy z Edim i zaczęliśmy myśleć o tym, czy uda się poszerzyć formułę festiwalu. Rzeczywiście było ono możliwe, bo został zwiększony budżet oraz w tę inicjatywę zaangażował się samorząd województwa mazowieckiego - wyjaśnia Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

XI Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicznych i Precyzji w Radomiu odbędzie się w sobotę, 4 czerwca, w godzinach 17.00-21.30 i w niedzielę, 5 czerwca, w godzinach 17.00-21.30.