Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

RADOM

Ponad 2,3 mln zł dla szpitala na Józefowie

środa, 04 maj 2022 14:46 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Wsparcie w wysokości 2,3 mln zł otrzyma Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu. Placówka zakupi mikroskop operacyjny dla szpitalnego oddziału klinicznego neurochirurgii, a także przebuduje pomieszczenia magazynowania odpadów medycznych wraz z drogą dojazdową.

To decyzja Samorządu Województwa Mazowieckiego, który na inwestycje w szpitale przekazał ponad 44 mln zł. Pieniądze zostaną przeznaczone na niezbędne remonty i zakup wyposażenia, w tym specjalistycznego sprzętu. Marszałek Adam Struzik mówi, że potrzeby są ogromne, a rosnąca inflacja oraz ceny usług i towarów m.in. z powodu wojny w Ukrainie nie ułatwiają sytuacji:

Członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc dodaje, że środki są odpowiedzią samorządu województwa na zgłaszane przez szpitale potrzeby:

Samorząd Mazowsza stale monitorujemy sytuację w placówkach medycznych. Szpitale i stacje pogotowia na bieżąco informują o swoich potrzebach, czy to w zakresie zakupu sprzętu czy prac modernizacyjnych. Gdy tylko sytuacja finansowa na to pozwala, przeznaczane są na inwestycje dodatkowe środki.