Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

Wydarzenia

PUP z myślą o osobach niepełnosprawnych

wtorek, 15 lutego 2022 12:57 / Autor: Magdalena Król
foto: UM/Radom
Magdalena Król

Powiatowy Urząd Pracy w Radomiu przygotował multimedia z myślą o osobach z niepełnosprawnościami. To przewodniki ułatwiające poznanie urzędu i poruszanie się po nim. Stanowią kompendium wiedzy, o tym co i gdzie można załatwić.

Multimedia informują, na co mogą liczyć osoby bezrobotne, pracodawcy czy przedsiębiorcy. Np. gdzie starać się o staż, szkolenie czy pieniądze na działalność gospodarczą. Filmy przypominają także jakie sprawy załatwimy nie wychodząc z domu, telefonicznie czy przez internet.

- Nasze multimedia dla osób z niepełnosprawnościami są elementem szeregu działań, które prowadzimy dostosowując urząd do ich potrzeb. W filmach pokazujemy m.in. jak, bez problemu, mogą się do budynku mogą się dostać osoby na wózku, gdzie zaparkują, gdzie przygotowaliśmy dedykowaną im salę obsługi. Z kolei osoby głuche, niedosłyszące otrzymają informacje w jaki sposób umówią się na załatwienie swojej sprawy z udziałem tłumacza języka migowego - mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Sebastian Murawski.

Do dyspozycji klientów powstał także przewodnik w języku ETR. To tekst łatwy do czytania i rozumienia z myślą o osobach z niepełnosprawnością intelektualną. - W planach mamy realizację praktycznych rozwiązań: poszerzenie wejść głównych do urzędu, montaż windy dla osób na wózkach i mających problemy z poruszaniem się. W urzędzie będą też schodołazy. Ponadto, na terenie budynku zamontowane zostanie nowe wizualne, dotykowe lub głosowe oznakowanie pomieszczeń‘’ – wylicza dyrektor S. Murawski.