Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Wtorek, 17 maja 2022

RADOM

Co robić w ferie w Radomiu?

czwartek, 20 stycznia 2022 12:09 / Autor: Magdalena Król
fot. Radio Plus Radom
Magdalena Król

Ferie zimowe coraz bliżej. Jak co roku miejskie placówki mają dla dzieci i młodzieży przygotowały szereg propozycji na czas ferii zimowych, które w województwie mazowieckim rozpoczną się 31 stycznia i potrwają do 13 lutego.

W siedmiu radomskich szkołach PSP 3, PSP 9, PSP 15, PSP 17, PSP 27, PSP 34, Zespole Szkół Muzycznych, w Młodzieżowym Domu Kultury oraz w Publicznym Ogródku Jordanowskim planowane są półzimowiska. W programie są m.in. zajęcia sportowe i rekreacyjne, wycieczki oraz wiele innych atrakcji. Zapisy bezpośrednio u organizatorów.

Ofertę na okres ferii mają też radomskie placówki kultury. Miejski Ośrodek Kultury Amfiteatr organizuje Zimową ART-akademię. Zaprasza też na zajęcia, podczas których będzie można odkryć wszystkie tajemnice druku 3D. Szczegóły na stronie: http://amfiteatr.radom.pl/.

Dom Kultury Idalin zaprasza do udziału w zajęciach o charakterze rozrywkowo-sportowym oraz edukacyjnym, a także gry i zabawy. Szczegółowe informacje: http://dkidalin.radom.pl/akcja-zima-2022/.

Dom Kultury Borki organizuje m.in. warsztaty plastyczne, wokalne, muzyczne, zajęcia sportowo-rekreacyjne, mobilne Planetarium oraz atrakcyjne wyjścia m.in. do kina i muzeum. Więcej na stronie: http://www.dkborki-radom.naszdomkultury.pl/.

Ofertę dla organizatorów półzimowisk przygotowała także Resursa Obywatelska. Proponuje m.in. zwiedzanie wystawy w kamienicy Deskurów zatytułowanej „Świat Zmysłów. Kosmos jest w nas” oraz udział w grze miejskiej „Śladami Św. Kazimierza”. Resursa zaprasza też na spacer śladami radomskich mozaik i na projekcje filmowe. Będzie też można poznać gry i zabawy naszych dziadków, czyli dowiedzieć się jak spędzano dawniej czas, gdy o Internecie jeszcze nikt nie słyszał. Szczegóły: https://resursa.radom.pl/oferta-na-ferie-dla-dzieci-w-resursie/

Szeroki wachlarz atrakcji na okres ferii zimowych przygotował również Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. W trakcie ferii zimowych lodowisko miejskie przy ul. Bulwarowej będzie czynne w godz. 9-21. Przerwa techniczna, na poprawę stanu tafli przewidziana jest w godz. 14-15. W poniedziałki, środy i piątki do południa odbywać się będą zajęcia łyżwiarskie z instruktorem. Dzieci i młodzież pod okiem instruktora będą mogły uczyć się i doskonalić umiejętności w godzinach 9-11.

W czasie wolnym od zajęć szkolnych MOSiR zachęca całe rodziny do skorzystania z bogatej oferty radomskich pływalni. Aquapark Neptun będzie czynny od godz. 7 do 22. Na pływalni Orka przy ul. Młynarskiej 17 oraz pływalni Delfin przy ul. Piastowskiej 17 od poniedziałku do piątku, w godzinach 9-14, dzieci i młodzież szkolna będą mogły nabyć bilet promocyjny w cenie 5zł/godz. We wtorki i czwartki, w godz. 11-12.30, będą organizowane zajęcia ABC Tenisa na kortach przy ul. Bulwarowej.

Podobnie jak w poprzednich latach, ciekawą propozycję znajdą dla siebie pasjonaci połączenia tańca, zajęć fitness i muzyki. MOSiR wraz z Esfit Studio zaprasza na zajęcia we wtorki oraz czwartki w godz. 16-17.

MOSiR we współpracy z lokalnymi klubami zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych na zajęcia lekkoatletyczne, bokserski i treningi kickboxingu. Więcej informacji: http://www.mosir.radom.pl/artykul-2179-akcja_zima_2022_na_obiektach_mosir_u.html.

Muzeum Wsi Radomskiej również zaprasza wszystkich, którzy chcą spędzić wolny czas z różnymi formami sztuki ludowej. Będą warsztaty tworzenia kwiatów z bibuły, warsztaty z wycinanką ludową, ceramiczne oraz tkackie. Więcej o zajęciach pisaliśmy TUTAJ.

Muzeum im. Jacka Malczewskiego zaprasza od 1 do 11 lutego indywidualnych zwiedzających na warsztaty. Będą m.in. warsztaty robienia własnego mydełka, eko-karmnika oraz czekoladowych monet. Więcej pisaliśmy TUTAJ.

Stowarzyszenie Centrum Młodzieży "Arka" po raz kolejny organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci. W tym roku zapisywać się mogą tylko podopieczni uczęszczający na zajęcia w placówkach przy ul. Chrobrego, Marii Gajl i pl. Stare Miasto. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.