Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: św. Rita z Cascia, zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 maja 2022

Policja

Policjanci kontrolują autokary przed wyjazdem

poniedziałek, 02 sierpnia 2021 11:09 / Autor: Magdalena Król
fot. mazowiecka.policja.gov.pl
Magdalena Król

Wakacje w pełni. W tym czasie policjanci prowadzą kontrole autokarów. Mundurowi sprawdzają m.in. stan techniczny i wyposażenie autokaru, a także zbadają trzeźwość i uprawnienia kierowcy.

 Wakacje to czas wypoczynku, ale także i wzmożonego ruchu na drogach. W związku z tym w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczne wakacje”, przez cały okres wakacyjny, policjanci z radomskiej drogówki czuwają nad bezpieczeństwem podróżujących. Mundurowi prowadzą kontrole autokarów przewożących dzieci oraz młodzież. Funkcjonariusze zwracają przede wszystkim uwagę na warunki przewozu pasażerów, sprawdzają stan techniczny pojazdu oraz stan trzeźwości kierowców.

Na stronach internetowych poszczególnych garnizonów można znaleźć informacje, gdzie można skontrolować stan techniczny autobusów, które będą przewoziły dzieci i młodzież na wypoczynek wyjaśnia podinsp. Krzysztof Bielecki, naczelnik wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu:

Podczas pierwszego miesiąca wakacji policjanci skontrolowali 18 autokarów - wszystkie były sprawne technicznie. Nie odnotowano również żadnego przypadku, w którym kierowca był pod wpływem alkoholu.