Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Maria Anna od Pana Jezusa z Paredes, dziewica
Dziś jest: Sobota, 28 maja 2022

Polityka

Polska 2050 Szymona Hołowni - znamy liderów regionu

czwartek, 08 kwietnia 2021 16:12 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Polska 2050 Szymona Hołowni przedstawiła swoich liderów w regionie. To Wojciech Zgorzelak, Jacek Kozłowski, Beata Mnich, Cezary Brymora i Arkadiusz Durasiewicz.

7 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie zarejestrował partię polityczną o nazwie Polska 2050 Szymona Hołowni. Dziś ugrupowanie przedstawiło swoich liderów w regionie radomskim.

Wojciech Zgorzelak, lider lokalnych struktur Stowarzyszenia "Polska 2050" mówił, że w ciągu roku znacznie zwiększyła się liczba osób zaangażowanych w ruch.

- Dzisiaj to są już struktury, które liczą kilkadziesiąt członków stowarzyszenia i około 150 wolontariuszy. Przez ten rok udało nam się zrobic prawie 60 akcji na rzecz środowiska, w którym mieszkamy. Podzieliliśmy się pracą w ramach dwóch głównych gałęzi związanych z pomocą w danym środowisku - powiedział Wojciech Zgorzelak.

Na prezentacji obecny był także Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

- Jesteśmy w Radomiu - pierwszym miejscu, gdzie możemy publicznie mówić, że mamy zarejestrowaną partię Polska 2050 Szymona Hołowni - mówi Michał Kobosko.

Pełnomocnikiem został Jacek Kozłowski, były wojewoda mazowiecki. Będzie on odpowiadał za regiony radomski i siedlecko-ostrołęcki.

- Wiemy, że wybory powinny odbyć się jesienią 2023 roku, ale bierzemy też pod uwagę możliwość, że mogą odbyć się wcześniej. Będziemy tworzyli struktury partii politycznej opierając się w pierwszej kolejności na ludziach, którzy rozpoczęli pracę na rzecz Szymona Hołowni jeszcze podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej - powiedział Jacek Kozłowski.

Beata Mnich jest liderką ruchu w powiecie szydłowieckim.

- Moje działania zamierzam prowadzić nie tylko w powiecie szydłowieckim, ale będziemy budować struktury w całym regionie - mówi Beata Mnich.

Cezary Brymora podkreśla, że ruch ma być alternatywą dla "wojenki pomiędzy PiS-em i Platformą".

W Instytucie Strategie 2050 działa prof. Arkadiusz Durasiewicz.

- Jeśli chodzi o działalność mazowieckiego think-tanku, to przede wszystkim skupia się ona na opiniowaniu kontraktów obywatelskich, sporządzaniu ekspertyz i opinii, ale ja jestem też w zespole do spraw polityki społecznej - powiedział prof. Durasiewicz.