Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Piotr Celestyn, papież i pustelnik
Dziś jest: Czwartek, 19 maja 2022

Polityka

Stanisław Karczewski: działania marszałka Senatu mają charakter obstrukcji totalnej

środa, 27 maj 2020 12:06 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Stanisław Karczewski skrytykował działania marszałka Senatu. Polityk Prawa i Sprawiedliwości jest zdania, że Tomasz Grodzki kolejny raz nie dotrzymał danego słowa w sprawie terminu przeprowadzenia wyborów prezydenckich. - Ustawa miała być przekazana do Sejmu w tym tygodniu, ale wiadomo, że tak się nie stanie - powiedział senator Karczewski.

Stanisław Karczewski powiedział w rozmowie z Radiem Plus Radom, że działania marszałka Senatu Tomasz Grodzkiego mają charakter obstrukcji totalnej. - To tylko udawanie, że pracuje się nad tą ustawą. Platforma Obywatelska wyraźnie gra na kryzys konstytucyjny w myśl zasady: "im gorzej w Polsce, tym lepiej dla nas" - powiedział były marszałek Senatu.

- Zrobimy wszystko, by wybory prezydenckie odbyły się 28 marca. Tego chcą Polacy, bowiem wszyscy jesteśmy zmęczeni tą kłótnią, czy agresją polityczną. Tego nie chce Platforma, bo nie ma nic innego do zaoferowania - dodał polityk PiS.

Wcześniej marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaapelowała do Tomasza Grodzkiego, aby Senat przyjął ustawę ws. przeprowadzenia wyborów prezydenckich jeszcze w tym tygodniu.