Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Urszula Ledóchowska, zakonnica
Dziś jest: 29 maj 2020

RADOM

Radni spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych

poniedziałek, 20 stycznia 2020 12:23 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Radosław Mizera/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Radomscy radni spotkali się z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Zdaniem rajców spotkanie było owocne i uspokoiło działaczy, jednak niektórzy przedstawiciele NGO mają mieszane uczucia. 

Spotkanie odbyło się w poniedziałek, 20 stycznia w radomskim Ratuszu i zwołane zostało na wniosek przedstawicieli organizacji pozarządowych w Radomiu. Wzięli w nim udział radni Prawa i Sprawiedliwości: Kinga Bogusz, Dariusz Wójcik i Adam Bocheński oraz radne Koalicji Obywatelskiej: Marta Michalska-Wilk i Magdalena Lasota.

Przedstawiciele organizacji działających w Radomiu przede wszystkim wyrażali swoje niezadowolenie i obawy związane z nieuchwaleniem budżetu miasta - wyjaśnia przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości Dariusz Wójcik. - Umówiliśmy się, że przy przyszłorocznym budżecie będziemy spotykać się z organizacjami pozarządowymi - dodaje przewodniczący: 

Zdaniem Marty Michalskiej-Wilk, w tym sporze nie ma miejsca na politykę, ponieważ organizacje pozarządowe nie są nią zainteresowane. - Dzisiaj te organizacje chciały usłyszeć jedno - czy mogą spać spokojnie. Mam nadzieję, że to spotkanie uspokoiło przedstawicieli NGO - mówi przewodnicząca klubu radnych Koalicji Obywatelskiej: 

Do lutego zostało jeszcze trochę czasu, tymczasem dopóki budżet nie zostanie uchwalony organizacje nie mogą podpisywać umów. To uniemożliwia działalność. Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych "Razem" musiało zrezygnować z dowozu podopiecznych na zajęcia, a także z dodatkowych terapii. - Tak naprawdę organizacje pozarządowe do 27 stycznia (czyli do sesji, podczas której ma zostać przyjęty budżet miasta) organizacje nie będą mogły spać spokojnie - mówi Dagmara Janas - prezes Stowarzyszenia "Razem":

Jak dowiadujemy się nieoficjalnie, nie do wszystkich organizacji pozarządowych zaproszenie na poniedziałkowe spotkanie dotarło.  

Zapraszamy do nas: