Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Maria Anna od Pana Jezusa z Paredes, dziewica
Dziś jest: Sobota, 28 maja 2022

Polityka

O krok bliżej porozumienia w sprawie budżetu

wtorek, 07 stycznia 2020 15:22 / Autor: Michał Kaczor
fot. Anna Wróblewska/UM Radom
Michał Kaczor

Za nami kolejne spotkanie prezydenta z radnymi Prawa i Sprawiedliwości w sprawie budżetu Radomia na 2020 rok. - Jesteśmy o krok bliżej porozumienia - komentuje Kinga Bogusz, przewodnicząca rady miejskiej.

Spotkanie odbyło się dziś o 13:00 i trwało nieco ponad godzinę. To drugi etap rozmów prezydenta Radosława Witkowskiego z przedstawicielami radnych Prawa i Sprawiedliwości. Pierwszy odbył się w ubiegły piątek.

W rozmowach uczestniczyli: prezydent Radosław Witkowski, wiceprezydent Jerzy Zawodnik, dyrektor kancelarii prezydenta Mateusz Tyczyński oraz przewodnicząca rady miejskiej Kinga Bogusz i przewodniczący klubu radnych PiS Dariusz Wójcik.

- Na pewno jesteśmy o krok bliżej niż w trakcie pierwszej sesji budżetowej, na której uchwała budżetowa nie została przyjęta. Myślę, że z każdym spotkaniem jesteśmy o krok bliżej. Jest kilka punktów spornych. Mam nadzieję, że uda nam się w porozumieniu przyjąć projekt uchwały budżetowej na 2020 rok jeszcze w styczniu - mówi przewodnicząca Kinga Bogusz.

Decyzja ze strony radnych Prawa i Sprawiedliwości jeszcze nie zapadła. Dariusz Wójcik i Kinga Bogusz mają przedstawić propozycje prezydenta na spotkaniu klubu.

- W pierwszej kolejności przedstawimy to, o czym rozmawialiśmy, kolegom z klubu, bo razem podejmujemy decyzje - mówi Dariusz Wójcik.

Przewodniczący Dariusz Wójcik liczy, że uda się umieścić w budżecie propozycje, z którymi mieszkańcy zgłaszali się do radnych PiS.

Radni PiS nie chcieli ujawnić, o jakie inwestycje chodzi. Wiadomo tylko, że są wśród nich remonty dróg.

Prezydent Radosław Witkowski mówi, że rozmowy dotyczyły propozycji zmian budżetowych na 2020 rok, ale również na kolejne lata.

Prezydent liczy, że uda się dojść do porozumienia z radnymi.

- Chcemy przyjąć budżet na 2020 rok. Najgorszym dla naszego miasta byłoby, jeśli budżet przyjmowałaby Regionalna Izba Obrachunkowa - mówi prezydent.