Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Augustyn z Canterbury, biskup
Dziś jest: 27 maj 2020

RADOM

Zmiany w budżecie czy w WPF?

środa, 28 lutego 2018 13:22 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Regionalna Izba Obrachunkowa stwierdziła wczoraj, że budżet Radomia jest niezgodny z Wieloletnią Prognozą Finansową. Prezydent zaprosił radnych do rozmów nad zmianami, ale są znaczne rozbieżności.

O opinii wydanej przez RIO informaliśmy wczoraj. Przewodniczący kolegium stwierdził, że przyjęty 30 stycznia budżet jest niezgodny z przyjętą w grudniu Wieloletnią Prognozą Finansową. Pisaliśmy o tym TUTAJ. 

Prezydent Radosław Witkowski zaprosił radnych do rozmów w sprawie wprowadzenia zmian.

- Proponuję radnym spotkanie w poniedziałek. Jestem otwarty na współpracę i gotowy służyć merytoryczną pomocą, tak aby zapisy w uchwale budżetowej były zgodne z przepisami prawa. Ja, moi zastępcy oraz skarbnik miasta pomożemy radnym wprowadzić stosowne zmiany, do których wzywa nas Regionalna Izba Obrachunkowa. Jesteśmy odpowiedzialni za miasto i jego mieszkańców, dlatego mam nadzieję, że radni przyjmą moje zaproszenie do współpracy –mówi prezydent Radosław Witkowski.

Problem w tym, że, jak tłumaczy Dariusz Wójcik, przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu, prezydent chce dostosować budżet do Wieloletniej Prognozy Finansowej, a radni opozycji WPF do budżetu.

- Treść tego pisma mnie niepokoi, bo prezydent chce dostosować budżet do Wieloletniej Prognozy Finansowej. Panie prezydencie, będziemy dostosowywać Wieloletnią Prognozę Finansową do budżetu. Mam nadzieję, że pan na najbliższą sesję przygotuje w Wieloletniej Prognozie Finansowej rehabilitację, bo jeżeli przyjmiemy ten projekt uchwały prezydenta, to i tak on nie będzie zgodny z budżetem, bo będzie tam brakowało rehabilitacji. Czekamy na wpisanie rehabilitacji. Czas zakopać topory, czas zacząć normalnie współpracować dla dobra miasta - mówi Dariusz Wójcik.

Rada Miejska na wprowadzenie stosownych korekt ma czas do 22 marca. Prawdopodobnie w najbliższym czasie przewodniczący zwoła nadzwyczajną sesję rady miejskiej,

Zapraszamy do nas: