Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Dobrej Rady
Dziś jest: Piątek, 26 kwietnia 2024

RADOM

Jak "ugryźć" środki z PUP?

środa, 15 marca 2017 12:55 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Jak przedsiębiorca może skorzystać ze środków Funduszu Pracy dowiedzieli się właściciele i pracownicy firm,  którzy wzięli udział w bezpłatnym szkoleniu organizowanym przez Izbę Przemysłowo Handlową Ziemi Radomskiej.

Na szkolenie do Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia" przyjechało ponad 60 przedsiębiorców, którzy chcieli poznać ciekawe rozwiązania dotyczące pozyskiwania środków z Powiatowego Urzędu Pracy, zatrudniania pracowników czy rozwoju osobistego, który za kilka lat  może przerodzić się w sukces na rynku pracy. Jak mówi Łukasz Białczak - prezes Zarządu Izby Przemysłowo Handlowej Ziemi Radomskiej - pracodawcy mają wiele możliwości pozyskiwania nie tylko pracowników, ale również funduszy. Problem w tym, że nie wszyscy znają te możliwości i wiedzą, gdzie się zgłosić po pomoc:

Informacje dotyczące szkoleń czy dofinansowań dla pracodawców dostępne są na stronach urzędów, a także na różnego rodzaju portalach. Jednak uczestnikom tego typu szkolenia pomagają zebrać wiedzę, a także wymianiać się doświadczeniami:

Możliwości zwiększania efektywności firmy dzięki środkom z Powiatowego Urzędu Pracy jest wiele, od dofinansowania założenia własnej działalności po refundację kosztów zatrudnienia pracownika poniżej 30 roku życia. Programy trwają cały czas, wystarczy zgłosić się do Urzędu, dowiedzieć się więcej i złożyć odpowiednie wnioski. Między innymi o najpopularniejszych sposobach uzyskiwania pieniędzy z Powiatowego Urzędu Pracy, podczas szkolenia mówił Józef Bakuła - dyrektor radomskiego pośredniaka:

Rozwój firmy jest możliwy dzięki środkom, jednak nie można zapomnieć o rozwoju osobistym. Prognozy zatrudnienia dla Mazowsza  do 2022 roku są alarmujące: rynek będzie rozwijał się bardzo szybko. Za kilka lat może zmniejszyć się zapotrzebowanie, np na kierowców - wyjaśnia Katarzyna Kozakowska z Wydziału Mazowieckiego Obserwatorium Rynku Pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Warszawie: