Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Ireneusz, biskup i męczennik
Dziś jest: Wtorek, 28 czerwca 2022

PORT LOTNICZY WARSZAWA RADOM

KIO: więcej czasu na budowę terminala

sobota, 23 listopada 2019 09:18 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł

Z dwudziestu do dwudziestu sześciu miesięcy wydłużony został czas, w jakim wykonawca będzie zobowiązany przeprowadzić prace przy budowie terminala na radomskim lotnisku. Taką decyzję podjęła Krajowa Izba Odwoławcza, po wnioskach, które wpłynęły od potencjalnych wykonawców.

Początkowo PPL dawał wykonawcy 10 miesięcy na budowę terminala. To spotkało się ze sprzeciwem firm zainteresowanych przetargiem. Pod koniec października Przedsiębiorstwo zdecydowało się wydłużyć czas z dziesięciu do szesnastu miesięcy. Zdaniem PPL taki termin na wykonanie prac był realny. Innego zdania były firmy zainteresowane wykonaniem inwestycji, dlatego do Krajowej Izby Odwoławczej wpłynęły odwołania od trzech firm.

KIO przychyliła się do wniosków i nakazała zamawiającemu wprowadzenie zmian w treści ogłoszenia o zamówienie oraz w postanowieniach Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Termin realizacji zamówienia został określony na "do 26 miesięcy od dnia podpisania umowy".

Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze" musi wydłużyć czas wykonania inwestycji, a co za tym idzie zmienić harmonogram zakończenia poszczególnych etapów prac.

Przypomnijmy, że przetarg na budowę terminala Portu Lotniczego Warszawa Radom im. Bohaterów Radomskiego Czerwca 1976 roku został ogłoszony 30 września. Przedmiotem zamówienia będzie wybudowanie obiektu o powierzchni 30 tys. m.kw., w którym będzie 30 stanowisk check-in, dziewięć kontroli bezpieczeństwa, zaś po osiem kontroli dokumentów przy wylotach i przylotach. Ponadto w terminalu będzie 10 bramek wylotowych i trzy karuzele do odbioru bagażu. W budynku będzie także duża strefa komercyjna z punktami gastronomicznymi i handlowymi. 

Firmy chętne na wykonanie robót budowlanych zgłaszać się mogą do 27 listopada.

ZAPRASZAMY DO NAS