Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: Sobota, 13 sierpnia 2022

KULTURA

"Apetyt na Gombrowicza" - czyli artystyczny piknik we Wsoli

czwartek, 30 czerwca 2022 08:21 / Autor: Ewelina Walczak
fot. Muzeum Witolda Gombrowicza
Ewelina Walczak

Sztandarowe wydarzenie Muzeum Witolda Gombrowicza wraca po dwuletniej przerwie. Monodram, dwa koncerty oraz strefa artystyczno-rekreacyjna dla dzieci - tak zapowiada się tegoroczny program pikniku.

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza wszystkich spragnionych kultury na wydarzenie o charakterze piknikowym, z koncertami, teatrem i strefą aktywności dla dzieci i rodziców. Kultura dostępna dla każdego i w każdym wieku. Już w najbliższą sobotę czyli 2 lipca, w przypałacowym parku we Wsoli odbędą się warsztaty plastyczne, literackie,czy gry plenerowe dla dzieci. - Dla najmłodszych muzeum przygotowało także zjeżdżalnie i inne przyjemności. Część artystyczna dla milusińskich będzie prowadzona również w języku ukraińskim – mówi Ewa Witkowska z Muzeum Gombrowicza:

W teatralną podróż zabierze nas Mirosław Masiewicz. Za-Tem-Oceanem to monodram oparty na powieści „Trans-Atlantyk”. - ). Spektakl opowiada zarówno o świecie współczesnym Gombrowiczowi, jak i o naszych czasach. Język powieści, humor i groteska prowokują, obnażają nasze narodowe wady i dotykają spraw najistotniejszych- dodaje Ewa Witkowska:

Muzyczna uczta - czyli dwa koncerty pod chmurką. Maja Kleszcz- uważana za jedną z najlepszych wokalistek w kraju,określana przez prasę polską Amy Winehouse czy Ellą Fitzgerald. Dla fanów rockowego brzmienia zagra zespół "Muchy" - Artyści po siedmiu latach milczenia, wrócił w wielkim stylu albumem „Szaroróżowe”. Płyta zachwyciła krytyków i słuchaczy, czego dowodem jest statuetka Fryderyk 2022 w kategorii
album roku rock- dodaje Ewa Witkowska:


Wstęp wolny. Dojazd do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z Radomia, z przystanku Chrobrego/Czysta (obok galerii handlowych, kierunek Michałów). Muzeum zaplanowało dwa kursy – pierwszy o godzinie 16.30, drugi o godz. 18.00. Powrót do Radomia tym samym autobusem, ok. godz. 21.30. 

Program pikniku „Apetyt na Gombrowicza:

Godzina 17.00 – Za-Tem-Oceanem. Monodram Mirosława Wasiewicza.

Godz. 18.15 – Maja Kleszcz (koncert)

godz. 19.30 – MUCHY (koncert)