Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

KULTURA

Tydzień Bibliotek pełen atrakcji w Bibliotece Pedagogicznej

niedziela, 15 maj 2022 21:50 / Autor: Michał Kaczor
fot. Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu
Michał Kaczor

Rozdawanie książek, wernisaż, gry i konferencje - to był tydzień pełen atrakcji w Bibliotece Pedagogicznej w Radomiu.

W tym roku Tydzień Bibliotek obchodzony był pod hasłem "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Wiele atrakcji przygotowała Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu.

Wszystko rozpoczęło się 9 maja od akcji rozdawania książek. Spacerowicze otrzymywali różne wydawnictwa w Parku Kościuszki. W kolejne dni placówka zaprosiła uczniów z radomskich szkół podstawowych, którzy zmierzyli się z grą biblioteczną.

W ramach XIX Tygodnia Bibliotek odbył się także wernisaż prac Zbigniewa Jana Rutkowskiego "Akwarelowy zawrót głowy". Ekspozycję można odwiedzać do 15 czerwca w siedzibie placówki przy ul. Kościuszki 5a.

Kolejnym punktem obchodów była konferencja "Literatura w dobie kryzysów". Prelegentami byli Ewelina Ćwintal (Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Radomiu), Grażyna Sobieska-Szostakiewicz (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy nr 2 w Warszawie, Polskie Stowarzyszenie Animatorów i Pedagogów KLANZA), Ewa Pachniak (Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu), dr Anna Klas-Markiewicz (Wydział Filologiczno-Pedagogiczny Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu), Zbigniew Trysiński (Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu Filia w Lipsku), Agnieszka Krzyczkowska (Biblioteka Pedagogiczna w Radomiu).

Na koniec bibliotekę odwiedziły przedszkolaki, dla których przygotowane były wycieczka i teatr kamishibai.