Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Licheńska
Dziś jest: Sobota, 02 lipca 2022

Muzea

Meksykański klimat w Muzeum w Kozienicach

sobota, 14 maj 2022 18:42 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Muzeum Regionalne w Kozienicach wypełniło się meksykańskimi motywami z okazji przypadającej dziś Nocy Muzeów. W sobotę drzwi pozostają otwarte dla zwiedzających do północy.

Motywem przewodnim kozienickiej Nocy Muzeów jest Meksyk. Dziś w Muzeum Regionalnym w Kozienicach zadebiutowały: wystawa zdjęć, plakatów oraz rzeźb zwanych Alebrijes – wszystkie połączone wspólnym meksykańskim motywem. Mówi Aleksandra Jarosz-Panek z Muzeum w Kozienicach:

Muzeum przygotowało na dzisiejszy wieczór dodatkowe atrakcje. Pierwszą był koncert zespołu El Mariachi Los Amigos. Jak powiedział nam Jezus Estrada Guzman z zespołu, muzyka meksykańska swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięcza typowym dla niej instrumentom:

Po koncercie goście muzeum wysłuchali wykładu Oli Synowiec – kozieniczanki, która dziewięć lat spędziła w Meksyku:

Drzwi Muzeum w Kozienicach otwarte są dzisiaj do północy dla każdego, kto chciałbym bliżej poznać kulturę meksykańską, choć już na samym początku frekwencja dopisała:

Natomiast jeśli wam nie uda się dziś znaleźć czasu to nic straconego, ponieważ wystawa dostępna będzie w Muzeum w Kozienicach do połowy czerwca.